×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

Žagars: es vienmēr atbalstīšu talantīgākos

zagarss

Mākslas institūcijā nevar pastāvēt vienlīdzība vai pārprasta demokrātija, kur visiem var uzticēt vienādus uzdevumus un apmierināt viņu mākslinieciskās ambīcijas, intervijā aģentūrai BNS sacīja Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktors Andrejs Žagars (attēlā).

Komentējot savus izteikumus, ka operā pret viņu nostājušies neveiksminieki, Žagars atzina, ka viņam kā operas direktoram nebūtu vajadzējis publiskajā telpā izteikt šādus apgalvojumus. “Es atvainojos arī konkrētajam cilvēkam, kuru biju minējis [savos izteikumos],” viņš teica.

Tomēr Žagars neslēpa, ka radošajā procesā kā režisors saskaras gan ar ļoti talantīgiem, gan viduvēji apdāvinātiem cilvēkiem. “Mākslā vienmēr uzvarēs, spīdēs un publika mīlēs tos, kas ir talantīgākie un spožākie. Mākslā vienmēr būs ļoti asa konkurence. Jā, jebkurš mākslinieks operā ir būtisks, jo viņš veic konkrētu uzdevumu, lai notiktu lielais mākslas brīnums, kaut arī viņa darbs varbūt ir nepamanāms. Bet es vienmēr atbalstīšu talantīgākos. Tas nav mans viedoklis, bet tā vienmēr ir bijis, ka skatītāji vēlas redzēt talantīgākos. Un tā ir laba motivācija jaunajiem vai tiem, kas nav nokļuvuši kritiķu un skatītāju atzinības gaismā, censties un tiekties uz to,” viņš klāstīja.

“Diriģentiem un horeogrāfiem ir tiesības izvēlēties tos, kuri, viņuprāt, vislabāk var veikt konkrētos uzdevumus. Vienmēr būs kāds neapmierināts, jo cilvēkiem paškritika ir ļoti dažādā līmenī. Dažam tā ir un palīdz attīstīties, citam atkal tās nav,” piebilda Žagars.

Jau vēstīts, ka Žagars intervijā krievu valodā iznākošajam laikrakstam “Telegraf” janvārī pauda viedokli, ka operas darbinieku vairākums nebūt nav nostājušies opozīcijā pret viņu – pretinieku rindās esot tikai neveiksminieki.

“Kādam varētu rasties iespaids, ka liela daļa mākslinieku iestājas pret mani. Tā nebūt nav. Visi mūsu vadošie solisti – [Jānis] Apeinis, [Inga] Šļubovska, [Raimonds] Bramanis, [Andris] Ludvigs, [Liene] Kinča un citi – ir normāli cilvēki, viņi visu ir panākuši ar saviem spēkiem un talantu, kas par solistiem izauguši no kora dziedātājiem. Bet pret mani iestājas neveiksminieki. Viņu vidū, ir, piemēram, viens no mūsu zināmajiem tenoriem, kuram neizdevās iedzīvoties Itālijā un kurš atgriezās. Vai arī, atvainojiet, koriste, kura ne pēc kādiem parametriem neatbilst solistei – ne pēc balss, ne faktūras. Viņi ir tie, kas stāv pirmajās rindās pret mani,” intervijā laikrakstam teica Žagars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+