×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Zaļākam dzīvesveidam pievērsušies pēc bērnu piedzimšanas

20120116-155058-8

Agnese Pildere ir fizioterapeite, tātad rūpes par veselību ir viņas ikdiena. Tomēr zaļākam dzīvesveidam viņa un vīrs Mārtiņš apzināti pievērsās pēc bērnu piedzimšanas.

 

“Cenšamies dzīvot tā, lai nekaitētu nevienam, arī dabai. Jo mīlam sevi, savu zemi, līdzcilvēkus. Nešķiet gan, ka tas būtu kas īpašs,” atzīst Agnese.

 

Agnesei nešķiet, ka ārzemju pārtika, bioprodukti, ko var nopirkt ekoveikalos, būtu kas labs. Mammas izaudzētie tomāti, gurķi, burkāni vai dilles – tā gan ir vērtība!

 

Viņai sākumā pat grūti formulēt, kā izpaužas šāda dzīvošana. Daudz kas šķiet pašsaprotami – skaidrs, ka izmanto auduma maisiņu iepirkumiem, mājas vidi cenšas paturēt tīru no ķīmijas, godā ir pašgatavots ēdiens un kustības svaigā gaisā.

Agnesei nešķiet, ka ārzemju pārtika, bioprodukti, ko var nopirkt ekoveikalos, būtu kas labs. Mammas izaudzētie tomāti, gurķi, burkāni vai dilles – tā gan ir vērtība!

“Laukos – maniem vecākiem ir māja Usmā – dzīvot saskaņā ar dabu ir vienkārši. Pilsētā bieži vien iznāk tik tāda imitācija. Mēs, piemēram, regulāri nešķirojam atkritumus. Dzīvojam privātmājā, ir tikai viens konteiners. Diez vai būtu pareizi kaut kur vadāt netīrumu maisus. Laukos gan, ja negrib ieaugt mēslu kalnos, nemaz citādi nav iespējams, jo atkritumu vedēji brauc reizi mēnesī vai retāk. Pārtikas atkritumus atdod vai nu dzīvniekiem, vai liek kompostā.

Dabiski pareizo attieksmi pret pasauli mācāmies no bērniem. Ik reizi, ieraugot piemētātu apkārtni, viņi ir sašutuši – kas tie par cūceņiem, tā taču nedrīkst! Gatavi uzreiz ķert maisu un vākt visu kopā. Daudz nefilozofē – rīkojas!”

 

Ko nozīmē dzīvot saskaņā ar dabu?

Atbild Magdalēna (7 gadi):

– Tas ir tā, kā draudzēties? Ja grib draudzēties ar mežu un dzīvniekiem, cilvēki nedrīkst nogalināt zvērus mežā un apēst vai uztaisīt kažoku. Nedrīkst izcirst mežus un dedzināt zāli, jo tad var sadegt dzīvnieki un viņu mājas. Cilvēki nedrīkst domāt, ka ir paši galvenie, un izjaukt skudrām un kukainīšiem mājas. Nedrīkst visu piemēslot!

Ja man ir kāds papīrītis, ielieku kabatā un vēlāk izmetu. Sakopju mūsu dārzu – sagrābju gružus un lapas.

Es cenšos ēst daudz dārzeņu un augļu, vasarā staigāju plikām kājām un peldos, daudz esmu svaigā gaisā un sportoju, lai būtu stipra un neslimotu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+