Kultūra
Teātris un kino

Žaņa Katlapa balvu saņems Viesturs Kairišs un Guna Zariņa 16

Publicitātes attēls

Piektdien, 11. novembrī plkst. 19 Durbes pilī jau ceturto reizi tiks pasniegta aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balva, kas tiek piešķirta par Nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra vidē, LA.lv uzzināja Tukuma muzejā.

Šogad Žaņa Katlapa balvu saņems režisors Viesturs Kairišs un aktrise Guna Zariņa. Balva laureātiem piešķirta par ieguldīto darbu izrādē “Uguns un nakts” Nacionālajā teātrī. Viesturam Kairišam – par augstvērtīgu izrādes režiju, bet Gunai Zariņai – par izcilu Spīdolas lomas atveidojumu.

Balvu veidojis mākslinieks – kalējs Gints Haņeckis no Tumes pagasta, kas ir aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa dzimtā vieta. Laureāti saņems arī naudas prēmiju.

Žaņa Katlapa balvu līdz šim saņēmusi dzejniece Māra Zālīte, aktrise un režisore Ināra Slucka, rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis, režisors Alvis Hermanis, rakstniece Inga Ābele un režisore Māra Ķimele.

Balvas pasniegšanas svinīgajā ceremonijā par godu brīvības cīņu varoņiem un laureātiem muzicēs pianiste Santa Jākobsone un tenors Juris Vizbulis.

Žaņa Katlapa balvu atbalsta Tukuma novada Dome, Tukuma muzejs un Tumes pagasts.

Ieeja pasākumā – brīva.

LA.lv