×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2014
Drukāt

Zemes stratosfērā atrod citplanētiešus

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Šefīldas un Bakingemas universitāšu zinātnieki 25 kilometru augstumā virs Anglijas pilsētām Česteras un Veikfīldas atraduši mikroskopiskus organismus, kas, domājams, Zemes stratosfērā nonākuši no Visuma.

Pēc šā gada vasarā novērotās persīdu meteoru plūsmas britu zinātnieki, izmantojot īpašu gaisa balonu, sāka analizēt Zemes stratosfēru. Ar mikroskopiskām kniedītēm pildītais balons gaisā pacēlās Česterā. Kad ap kniedītēm bija aplipuši stratosfērā nonākušie organismi, tas sāka ceļu atpakaļ uz Zemi, nosēžoties Veikfīldā. Ap kniedītēm aplipušos organismus britu zinātnieki pētīja, izmantojot elektronu mikroskopus. Tos analizējot, viņi atrada nelielus vienšūnu organismus, kas Zemes stratosfērā bija nonākuši meteoru plūsmas laikā, raksta avīze “The Daily Telegraph”.

Britu zinātnieki norāda, ka atklātie mikroorganismi varētu sniegt vēl vienu pierādījumu teorijai, ka dzīvību uz Zemes atnesuši meteorīti. Zemes atmosfēra un stratosfēra ir pilna ar dažādiem mikroskopiskiem organismiem, no kuriem daudzi tur nonākuši vētru un citu dabas procesu dēļ. Šefīldas universitātes Molekulārās bioloģijas un biotehnoloģijas departamenta profesors Miltons Veinvraits gan uzskata, ka nule atrastie organismi nav nākuši no Zemes.

“Daudz cilvēku, iespējams, uzskatīs, ka bioloģiskās daļiņas stratosfēru sasniegušas no Zemes. Taču parasti tik neliela izmēra daļiņas nespēj pacelties, piemēram, 25 kilometru augstumā,” skaidroja Veinvraits. “Mūsu galvenais secinājums ir tāds, ka no Visuma uz Zemes nemitīgi nokļūst jaunas dzīvības formas. Dzīvība nav ierobežota tikai Zemes robežās, un tā pavisam noteikt neradās šeit, bet gan kaut kur Visumā.” Viņš savu un savu kolēģu atradumu nodēvējis par revolucionāru, kas var pārmainīt “mūsu priekšstatu par bioloģiju un evolūciju”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+