Kultūra
Mūzika

Zemessardzes koris atskaņos Mārtiņa Brauna kompozīciju “Daugava”0

Publicitātes foto

Sestdien, 23. martā, plkst. 16 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks Zemessardzes kora “Stars” un komponista Mārtiņa Brauna koncerts “Daugava”, informē Zemessardzes štāba vadības grupas sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Meijere.

Godinot Latvijas simtgadi, Zemessardzes koris “Stars” mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Ārija Šķepasta vadībā atskaņos Mārtiņa Brauna kompozīciju “Daugava”, bet pie klavierēm būs pats mūzikas autors.

Piedzīvojusi pirmuzvedumu Nacionālajā teātrī, Latvijas valsts pasludināšanas pirmajā gadadienā 1919. gada 18. novembrī, Raiņa dramatiskā poēma “Daugava” vēlāk tika iestudēta uz dažādām Latvijas skatuvēm.

Padomju režīma laikā poēma nokļuva pagrīdes literatūras statusā, un publiskās bibliotēkas “Daugavu” turēja tā saucamajā specfondā, jo spēcīgā dzeja varēja raisīt jaunas brīvības alkas.

Poēmas idejas ar vērienu aktualizējās 1988. gadā, kad Valmieras drāmas teātrī Valentīna Maculēviča režijā “Daugava” ieguva jaunu spēku Mārtiņa Brauna mūzikā, kļūstot par vienu no pašiem spēcīgākajiem Trešās atmodas vēstnešiem.

“Koncerta dalībnieki vēlas sniegt klausītājiem iespēju izjust un izprast patriotisma vēstījuma būtību, un Mārtiņa Brauna komponētā “Daugava” ir viens no atbilstošākajiem piemēriem. Šai kompozīcijai ir literāra un kultūrvēsturiska nozīme, kas cieši saistīta ar neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanu 20.gadsimta sākumā, un ceļu uz neatkarīgas valsts atgūšanu gadsimta beigās,” uzsver Zemessardzes kora “Stars” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ārijs Šķepasts.

“Koncerta mērķis ir sniegt sabiedrībai patriotisma caurausto ģeniālo Raiņa sirdsdarbu “Daugava” dramatiski konģeniālā mūzikas tēlojumā komponista M.Brauna interpretācijā un stiprināt latviešu nacionālo pašapziņu un vēsturisko atmiņu.”

Turpinot Zemessardzes tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

LA.lv