×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Zemgaliešiem mācīs senās amatu prasmes

Foto: LETAFoto: LETA

Lai veicinātu tradicionālās latviešu un lietuviešu dzīvesziņas saglabāšanu, seno amatu prasmju nodošanu no paaudzes paaudzē, abu valstu kultūras popularizēšanu, Jelgavas novada pašvaldība iesaistījusies Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projektā “Seno tradīciju iekļaušana mūsdienu dzīvē”.

Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Erno aģentūru LETA informēja, ka projektā kā viena no galvenajām aktivitātēm paredzētas mācības 144 stundu apjomā četrās grupās, kurās paredzēts apgūt četru amatu prasmes – aušanu amatniecības centrā “Līve”, Līvbērzē, keramiku Svētes keramikas darbnīcā, kokapstrādi un ādas apstrādi amatniecības centrā “Jaunlīdumi”.

Šajās mācībās plānoti seši dalībnieki katrā no amatu veidiem, tādēļ interesenti jau iepriekš lūgti pieteikties dalībai pašvaldībā. Plānotais mācību sākums ir aprīlī vai maijā. Dalība mācībās būs bezmaksas, dalībniekiem tiks nodrošinātas pusdienas.

Līdztekus apmācībām paredzētas arī citas aktivitātes – dalība amatnieku tirdziņos un festivālos partneru teritorijās, kuros piedalīsies arī tautas mākslas kolektīvi un amatnieki no projektā iesaistītajām pašvaldībām, tādējādi ļaujot vietējiem iedzīvotājiem iepazīt kaimiņu reģionu tradīcijas un folkloru.
Projekts ilgst visa šā gada garumā un tā partneri ir Jēkabpils novada pašvaldība, kā arī Šauļu reģiona attīstības aģentūra (lielākā partnere), Tituvenas un Luokes kopienas jeb nevalstiskās organizācijas no Lietuvas. Tā mērķis ir sekmēt Latvijas un Lietuvas tradicionālās amatniecības saglabāšanu un jaunu amatniecības uzņēmumu veidošanos, līdztekus iekļaujot senās tradīcijas mūsdienu mākslinieku darbos un veicinot tradīciju saglabāšanu sabiedrībā kopumā.

Projekta “Seno tradīciju iekļaušana mūsdienu dzīvē” kopējais budžets ir 180 398 eiro, no tā 85% jeb 153 338 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, bet Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums ir 28 070 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+