×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

“Zemnieku Saeimas” prognozes par ražu – cerīgas

Foto: LETAFoto: LETA

Šis gads lauksaimniekiem radīja kārtējos pārbaudījumus gan ar kailsala radītajiem zaudējumiem ziemā, gan izteikto sausuma periodu pavasarī un nokrišņiem bagāto vasaras sākumu, tomēr biedrības “Zemnieku Saeima” biedru ražas prognozes kopumā ir cerīgas.

z/s “Lojas” saimnieks Mareks Bērziņš no Mazsalacas novada atzīmēja, ka audzē klasiskos rudzus, kuri ir izturīgi un kurus tādēļ nav bijis nepieciešams pārsēt. Šobrīd labi izskatoties kā ziemāji, tā vasarāji, novērstas ari problēmas ar kukaiņiem.

Krustpils novada zemnieku saimniecības “Kaļķi” saimnieks Gundars Stiebriņš arī apstiprina, ka ziemāji pārziemojuši ļoti labi un šobrīd izskatās, ka būs vienas no pēdējo gadu labākajām ražām. “No vasarājiem auzām ir laba biezība, bet tās nav vienmērīgas. Audzēju arī griķus, kuri ir siltuma mīļi, tādēļ ceru, ka iepriekš apstājusies augšana turpināsies,” piebilda saimnieks.

z/s “Robežnieki” saimniece Ieva Alpa–Eizenberga no Salacgrīvas novada stāsta, ka sakarā ar novēloto siena gatavošanu pārlieku lielā mitruma ietekmē siens savu vērtību zaudējis. “Tomēr ar prieku varam skatīties, kā šobrīd ir sasparojusies kukurūza un aktīvi turpina augt, jo ir pietiekams siltuma un mitruma daudzums,” pauž Alpa_Eizenberga.

Asociācijas “Latvijas Dārznieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš norādīja, ka dārzeņu ražu noteikti ietekmēs ļoti dažādie mitruma režīmi un krasās temperatūras maiņasi reģionos.

Mazāk optimistisks ir z/s “Ezergaļi” saimnieks Dzintars Erdmanis no Kuldīgas novada: “Manā saimniecībā pārsējām no 70% līdz 80% ziemāju sējumus. Savukārt citiem lauksaimniekiem Kurzemē nācās pārsēt pat 100%. Tiem lauksaimniekiem, kuri laukus pārsēja vēlāk, ilglaicīgā sausuma dēļ sējumi ir diezgan slikti.”

Arī z/s “Vilciņi – 1” saimnieks Arnis Burmistris no Jelgavas novada apstiprina, ka Jelgavas pusē nācās pārsēt no 70 līdz 100 procentiem ziemāju sējumu: “Pats savā saimniecībā pārsēju 70%. Ziemas rapša lauki, kas pārziemoja, ir bēdīgi un tur par spīti visām veiktajām darbībām ir saaugušas nezāles. Ziemas un vasaras kvieši izskatās labi, bet ražu prognozēt ir grūti, jo priekšā vēl viss jūlijs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+