Sports
Basketbols

Zībarts pārspēj priekšgājējus: Latvija būs izslēgšanas spēlēs 0

EPA

Latvijas sieviešu basketbola izlase ar vienu uzvaru nodrošinājusi iekļūšanu Eiropas čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrā, kur pēdējo reizi spēlēja 2011. gadā.

D grupas pēdējā spēlē pret Beļģijas izlasi latvietes pirmdien var pacīnīties par pirmo vietu grupā. Tad jāuzvar pašām un vēlāk vakarā jāsagaida sensācija jeb Melnkalnes uzvara pār Krieviju.
Ja otru spēli uzvar Krievija, tad otrās vietas izcīnīšanai mūsējām būs vajadzīga uzvara ar 24 punktu starpību. Tā ir matemātika, ar kuru Latvijas izlases treneri pagaidām galvu cenšas nepiesārņot.

Par pirmās uzvaras svarīgumu
“Tāda uzvara, ar atspēlēšanos spēles gaitā, mums ir ļoti svarīga un noteikti vairos pārliecību par saviem spēkiem. Iesākām ar daudziem ļoti nepareiziem lēmumiem, taču pakrituši, piecēlāmies, sākām spēlēt savu basketbolu un pildīt iecerēto plānu,” par Latvijas izlases izcīnīto uzvaru saka galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Par raksturu un mācīšanos no kļūdām

“Spēli, kuras sākumā nonāc iedzinējos ar 15 punktiem, nevar saukt par vieglu. Jau pārbaudes spēlēs bijām pierādījuši, ka komandai ir raksturs un tā prot atspēlēties. Galvenais bija tajā brīdī nomierināties un pacietīgi, punkts pa punktam, atspēlēties. Līdzīga spēle bija kvalifikācijas turnīrā pret Slovēniju, kad līdzīgā situācijā visu sasteidzām un zaudējām vēl vairāk. Prieks, ka visi kā komanda mācāmies no kļūdām un tās labojam”.

Par spēles gaitā neparedzētajām sastāva rotācijām, rezervē atstājot Baško-Melnbārdi un Vītolu:
“Meklējām spēlētājas, kurām iet spēle, kuras var izpildīt uzdotos uzdevumus. Meklējām un atradām! Komandā ir plašs spēlētājs loks un katra spēlētāja, kura iznāca kaut uz vienu minūti, mums palīdzēja. Spēle nebeidzas pirmajā ceturtdaļā, tā beidzas pēc 40 minūtēm. Piemēram, minūtes ar Ilzi Jākobsoni laukumā nospēlējām +8. Ļoti labi iejutās un savas minūtes nospēlēja Aija Brumermane. Mākslīgi spēlētāju rotāciju nemeklējām. Ja spēle nebūtu gājusi, noteikti otrajā puslaikā laukumā atgrieztos arī Baško-Melnbārde un Vītola. Bet jūs taču redzējāt, ka spēle iet un šoreiz tas nebija vajadzīgs.”

Saistītie raksti

Par Elīnas Babkinas 20 punktiem pirmajā puslaikā:
“Viņa mūs pirmajā puslaikā noturēja spēlē un uzņēmās iniciatīvu. Īpaši uzbrukumā. Pēc tam palīdzēja pārējās meitenes. Atkārtošos – katra, kas izgāja laukumā, deva savu artavu. Tā ir visas komandas uzvara.

Par iekļūšanu nākamajā turnīra kārtā jeb izslēgšanas spēles
“Tik tālu vēl nebiju rēķinājis. Patīkami. Pēc spēles komandai ir atpūtas diena, daudzām sabraukuši radi un draugi. Svētdien būs viens treniņš, kurā gatavosimies spēlei pret Beļģiju. Protams, treneru kolektīvā domājam arī par nākamajiem pretiniekiem, taču komandai tas tagad nav vajadzīgs. Koncentrējamies nākamajai spēlei. Tātad – pret Beļģiju. Ceru, ka uzvara un iekļūšana nākamajā kārtā ļaus atbrīvoties no spriedzes.

LA.lv