×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Ziemā ietaupīto ieguldīs vietējos ceļos


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ceļu apkopē ziemā ietaupītos līdzekļus ieguldīs vietējo ceļu labošanā, vakar Latvijas Radio pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš atzina, ka maigā ziema ļāvusi ietaupīt uz ceļu tīrīšanas rēķina, tomēr bedres salu un atkušņu dēļ veidosies arī šopavasar, bet bojājumu būs mazāk. Ietaupījumu iecerēts novirzīt vietējo autoceļu tīkla sakārtošanā, proti, ceļiem, kas laukos ved uz lauku saimniecībām un sētām, jo vietējo ceļu sakārtošanai finansējums mūsu valstī līdz šim ir bijis un arī nākotnē tiek plānots ļoti ierobežots, stāstīja politiķis.

Ministrs atzina, ka daudzas pašvaldības jau ir pieteikušās līdzekļu iegūšanai vietējiem ceļiem. Matīss apgalvoja, ka nozares vadībai jau ir skaidrība, kuri ceļi ir sliktā stāvoklī un būtu labojami, proti, primāri tiks taisīti tie ceļi, kur pavasaros tiek ieviesti automašīnu masas ierobežojumi. Labojamo ceļu izvēlē tikšot runāts arī ar lauksaimnieku organizācijām.

Matīss atgādināja, ka nesen ir pabeigta jaunākā Latvijas tiltu inventarizācija, kas atklājusi, ka 400 tilti jeb aptuveni puse ir avārijas stāvoklī. Šā iemesla dēļ Matīss gatavojas vērsties valdībā un prasīt papildu finansējuma piešķiršanu. Tiltu sakārtošanai kopumā ir nepieciešami aptuveni 150 miljoni eiro, kas varētu tikt izlietoti vairāku gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+