Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. marts, 2014
Drukāt

Ziemā ietaupīto ieguldīs vietējos ceļos


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas ceļu apkopē ziemā ietaupītos līdzekļus ieguldīs vietējo ceļu labošanā, vakar Latvijas Radio pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Viņš atzina, ka maigā ziema ļāvusi ietaupīt uz ceļu tīrīšanas rēķina, tomēr bedres salu un atkušņu dēļ veidosies arī šopavasar, bet bojājumu būs mazāk. Ietaupījumu iecerēts novirzīt vietējo autoceļu tīkla sakārtošanā, proti, ceļiem, kas laukos ved uz lauku saimniecībām un sētām, jo vietējo ceļu sakārtošanai finansējums mūsu valstī līdz šim ir bijis un arī nākotnē tiek plānots ļoti ierobežots, stāstīja politiķis.

Ministrs atzina, ka daudzas pašvaldības jau ir pieteikušās līdzekļu iegūšanai vietējiem ceļiem. Matīss apgalvoja, ka nozares vadībai jau ir skaidrība, kuri ceļi ir sliktā stāvoklī un būtu labojami, proti, primāri tiks taisīti tie ceļi, kur pavasaros tiek ieviesti automašīnu masas ierobežojumi. Labojamo ceļu izvēlē tikšot runāts arī ar lauksaimnieku organizācijām.

Matīss atgādināja, ka nesen ir pabeigta jaunākā Latvijas tiltu inventarizācija, kas atklājusi, ka 400 tilti jeb aptuveni puse ir avārijas stāvoklī. Šā iemesla dēļ Matīss gatavojas vērsties valdībā un prasīt papildu finansējuma piešķiršanu. Tiltu sakārtošanai kopumā ir nepieciešami aptuveni 150 miljoni eiro, kas varētu tikt izlietoti vairāku gadu laikā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+