×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Ziemele ievēlēta par ECT nodaļas prezidenti

Foto-LETAFoto-LETA

Pirmdien, 2.jūlijā, Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnese no Latvijas Ineta Ziemele (attēlā) ievēlēta par ECT nodaļas prezidenti, liecina ECT paziņojums masu medijiem. Tāpat ECT ievēlējusi jaunu viceprezidentu – Dīnu Spīlmanu no Luksemburgas. Viņi abi ievēlēti uz trīs gadus ilgu termiņu un sāks pildīt savus jaunos pienākumus 2012.gada 13.septembrī.

ECT strādā viens tiesnesis no katras no 47 valstīm, kuras ir ratificējušas Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju. Tiesneši strādā piecās nodaļās, no kurām tiek veidotas septiņu tiesnešu lielas palātas. ECT darbojas arī Lielā palāta 17 tiesnešu sastāvā. ECT ir divi viceprezidenti, no kuriem katrs vada vienu nodaļu, bet pārējās trīs nodaļas vada nodaļu prezidenti.

Patlaban ECT prezidents ir Lielbritānijas pārstāvis Nikolas Bratza. Viceprezidenti un attiecīgi arī nodaļu vadītāji nāk no Beļģijas un Andoras, bet pārējās trīs tiesas nodaļas vada Horvātijas, Luksemburgas un Polijas pārstāvji.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Ziemele kā tiesnese ECT sāka strādāt 2005.gada aprīlī. 2008.gada janvārī viņa pārvēlēta augstajā amatā uz sešiem gadiem.

Ziemele ieguvusi jurista un tiesību bakalaura diplomu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, papildinājusi zināšanas Dānijā un Somijā. Ieguvusi starptautisko tiesību maģistra grādu Zviedrijas Lundas Universitātē un saņēmusi doktora grādu Kembridžas Universitātē, Lielbritānijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+