Kultūra
Mūzika

Ziemīgas noskaņas “The Queen’s Six” skanējumā 0

Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē 28. decembrī otro gadu pēc kārtas “Ziemassvētku festivālā” klausītājus priecēs sešbalsīgais vīru ansamblis “The Queen’s Six”.  Koncertā dzirdēsim plašu programmu, sākot ar viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses polifonijas, krāšņiem madrigāliem un tautas dziesmām un beidzot ar populārām un visiem iemīļotām Ziemassvētku dziesmām.

“The Queen’s Six” ir sešbalsīgs vīru ansamblis, kas dibināts 2008. gadā, kad Lielbritānija atzīmēja 450. jubilejas gadu kopš Karalienes Elizabetes I kronēšanas. Pateicoties tam, arī aizgūts kolektīva nosaukums. Ansambļa dalībnieki ir Vindzoras pils Svētā Džordža kapelas kora dalībnieki. Koris piedalās karaliskās ģimenes norisēs, regulāri uzstājoties aptuveni astoņas reizes nedēļā, kas paredz augstākos muzikālos standartus. Pateicoties tam, ka ansambļa dalībnieki kapelā dzied katru dienu, “The Queen’s Six” piemīt īpaši izkopts un sabalansēts skanējums. Kolektīva repertuārs aptver ļoti plašu diapazonu, sākot ar viduslaiku vienbalsīgiem dziedājumiem, renesanses polifonijai, krāšņiem madrigāliem un tautas dziesmām un beidzot ar džeza mūziku un popdziesmu aranžējumiem. Ansambļa repertuārā ir ievērojamie angļi – madrigālu meistars Viljams Bērds un nepārspējamo polifono režģu komponists Tomass Tallis, kā arī karalienes Elizabetes mīļākais komponists Mihaels Pretoriuss, kura mesas un himniskās kantātes bija īpaši iecienītas vācu protestantu baznīcā. Romantiski dziedājumi Pētera Čaikovska un angļu 19. gadsimta mūzikā – rāma ziemas ainava Gustava Holsta “In the Bleak Midwinter”, kā arī skaistākie Ziemassvētku korāļi, kas angļiem ir ne mazums. 2014. gadā komponētais “Lullay My Liking”, kura autors ir BBC komponistu konkursa uzvarētājs Tomass Hjūits Džounss ir lielisks piemērs šai gadsimtu ilgajai tradīcijai – tik tīrs un brīnišķs savā vienkāršībā.

Starp nesenākajiem “The Queen’ Six” projektiem ir “Christmas 2015 CD”, kas rakstīts prestižajam BBC mūzikas žurnālam un ieraksts ar tjudoru un karaļa Jēkaba laika laicīgo mūziku: “Her Heavenly Harmony: Profane Music from the Royal Court”. Šie dziedātāji ārpus darbības ansamblī ir uzstājušies kopā ar labākajiem vokālajiem kolektīviem kā “Polyphony”, “The BBC Singers”, “The Cardinall’s Musick”, “Collegium Vocale Gent”, “The Gabrieli Consort”, “Exaudi”, “The King’s Consort”, “The Tallis Scholars”.

Koncertā dzirdēsim spožās angļu balsis – “The Queen’s Six” gan romantiķu skaistumā, angļu korāļu dzidrumā, džezīgos piesitienos un līdzi dziedamās Ziemassvētku meldijās oriģinālās aranžijās. Ziemīgas noskaņas izcilā atskaņojumā!

 

28. XII 19.30 Dzintaru koncertzāle, Mazā zāle

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv”

Cena: EUR 7 – 20

LA.lv