×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Zīle prasa nomainīt NEPL pret tādu, kas medijus redz kā ieroci. “LA” diskusija Aucē (19)

Foto - LETAFoto - LETA

Kas ir apdraudējums Latvijai? Varbūt karš jau sācies? Šādus jautājumus diskusijā “Sargies pats, tad NATO tevi sargās” ar Auces novada iedzīvotājiem šodien izrunāja Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš (V), Inese Vaidere (V) un Roberts Zīle (NA), partijas “Latvijas attīstībai” valdes locekle Liene Cakare ( LA) un aizsardzības ministra padomnieks Andis Jēkabsons.

Diskusijā atsaucos uz Krievijas ārlietu ministra vietnieku Sergeju Rjabovu, kurš nesenā intervijā faktiski atzinis, ka informatīvais karš ar ES notiek. Tiesa, viņš lietoja vārdus “informatīvā pretstāvēšana”.

Atbilstoši Krievijas jaunajai militārajai doktrīnai, kuru izvērtējis Latvijas Nacionālās Aizsardzības akadēmijas pētnieks Jānis Bērziņš, Krievijas priekšstats par mūsdienu karadarbību balstās uz cīņu par cilvēku apziņu. Mērķis ir panākt civiliedzīvotāju atbalstu uzbrucējam, līdz minimumam samazinot nepieciešamību lietot militāro spēku.

Pētījumā aprādītas astoņas Krievijas “jaunās paaudzes kara” fāzes, no kurām katra nākamā sākas tikai tad, kad iepriekšējā bijusi sekmīga. Pirmajā fāzē ar informācijas, psiholoģiskiem, diplomātiskiem un ekonomiskiem ietekmēšanas līdzekļiem iedibina Krievijai vēlamo politisko un sabiedrības noskaņojumu.

Politiķi piekrita, ka šajā karā informatīvajā telpā Latvija ir ļoti ievainojama un daudzas pozīcijas jau zaudējusi. Katram bija savs padoms, kā to labāk aizsargāt.

“Informatīvā telpa ir jāsargā vispirms. Kas to uzrauga? Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, kuras vadībā ir Ainārs Dimants. Viņš Ogres televīziju spiež bankrotēt,” pārmeta Roberts Zīle. “Tai pat laikā šī padome demonstrēja nevarību, kad Krievijas TV kanāls PBK Lietuvā pārraidīja melus par 1991.gada notikumiem pie Viļņas TV torņa. Lietuvieši slēdza šo kanālu, bet mūsējie pat nespēja to sodīt. Mums jānomaina šī padome pret tādu, kas elektroniskos plašsaziņas līdzeklis redz kā ieroci, ar ko karo par cilvēku smadzenēm. Šis ierocis ir ienaidnieka, un konkrētajā gadījumā – Putina administrācijas rokā.”

Aizsardzības ministra padomnieks Andis Jēkabsons cīņā par smadzenēm galveno akcentu lika uz jaunās paaudzes audzināšanu: “Jāsaprot savas zemes vēsture, jāapzinās savas spējas un to, ka uzņēmējdarbībā spējam būs pašpietiekami. Jāprot pašiem nošķirt televīzijā graudus no sēnalām.”

Liene Cakare uzskata, ka patriotiski varam būt tikai, balstoties uz savu kultūru. Inese Vaidere savukārt uzsvēra, ka vienojošais ir valoda. “Mūsu tautai ir nepieciešama sava pašapziņa – jāiztaisno mugura, jāiztaisno pleci. Valsts finansētās skolās jāmāca latviešu valodā, tai jākļūst par sabiedrības vienojošu elementu. ”
Vairāk lasiet otrdienas “Latvijas Avīzē”!

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Zīle gan varētu nokomentēt, kā nacionāla partija var būt labēja un atbalstīt “nacionālo buržuāziju” un “brīvo tirgu”, tai skaitā – mediju vidē, tai pat laikā runāt par medijiem kā ieroci????? Nacionāļi pa šiem 24 gadiem pilnīgi sapinušies savā meistarībā :):):)

 2. ZĪLES kungam NEVAR TICĒT!!! TB/LNNK visās SAEIMĀS UN VALDĪBĀS bijusi viena no vadošajām patijām pēc valsts Neatkarības atjaunotnes!? KO viņi darījuši šos 24 gadus??? ATKAL GRIB LĪST SILTĀS VIETIŅĀS??? UN pēc ievēlēšanas gulēt, lai ATMOSTOS ĪSI PIRMS VĒLĒŠANĀM?! VAI TO MĒS ESAM PELNĪJUŠI ARĪ TURPMĀK??? Domāju, ka reiz ir jāpieliek punkts TIEŠI šiem vīriem iet ATKAL SAEIMĀ, VALDĪBĀ un EIROPAS PArlamentā!!! VECIE BUKI GUDRI PIEMETĀS PIE JAUNAJIEM “VISU LATVIJAI!” PUIŠIEM UN TIKAI TĀDĒĻ IEKĻUVA 11.SAEIMĀ UN VALDĪBĀ?! Viņi jau 4 atpakaļ būtu TP pēdās!!! Ko BIRKS sastrādāja kā RĪGAS MĒrS, TAS BIJA ĀRPRĀTS un rezultātā uzvarēja SC ar UŠAKOVU RĪGAS MĒRA KRĒSLĀ… Tagad vecie TB/LNNK buki ĻOTI “meistarigi” pastūmuši maliņā PUIŠUS no “VIsu LATVIJAI” un pie pirmās izdevibas tauta jau prasa atbildību no jaunajiem, nevis no vecajiem aferistiem… PRETĪGI!!! DOMĀJAM !!???????

 3. Krievijas vēstnieks ar betonģīmi sērīgām puķēm rokā maršē uzvaras gājienā svešā valstī; PBK bijušais vadošais darbinieks Belte šiverējas pa LTV un plāno PBK 2. – Latvijas pilsoņi turpina pret savu gribu apmaksāt kreivu propogandas TV brīvu translēšanu Latvijā.

 4. Zīle visus šos gadus klusēja arī par ienākuma nodokļa procentu samazinājuma izdevīgumu tieši bagātajiem! Vai tad viņš to nezināja jau 2006.gadā?

 5. Tieši to pašu jau 2006.gadā “Latvijas Avīzē”,rakstā “Kam izdevīgi likuma grozījumi?” skaidroja Banku augstskolas docents Jānis Grasis. “Finanšu ministrija (FM) nesen nāca klajā ar priekšlikumu pakāpeniskai ioedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes samazināšanai līdz 15%.Kā norādīts FM sniegtajā informācijā presei,tad tas tiek darīts,”lai veicinātu Latvijas sabiedrības labklājības pieaugumu un pastiprinātu cīņu ar “aplokšņu algām”.FM īpaši akcentē rūpes par iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem,taču,manuprāt,sagatavotie likuma groxzījumi būs jo īpaši izdevīgi personām ar augstiem ienākumiem.” Skat.”Kam izdevīgi likuma grozījumi?”,Jānis Grasis,Banku augstskolas docents,Latvijas Avīze,25.02.2006. 2006.gadā,neskatoties uz visiem sagatavošanās darbiem,minētie grozījumi tā arī netika veikti,finanšu ministram Oskaram Spurdziņam paziņojot,ka tas nav iespējams. (Pašvaldībām neviens nepajautāja).

 6. Kā gan tas nāk, ka mūsu vadošie par aktuāliem jautājumiem runā tikai pirms vēlēšanām? E.Šnore šo tēmu atklāja jau pirms pus gada, kāpēc tad Zīle klusēja?

 7. Beidzot Roberts Zīle tomēr atzīst,ka “KATRS SAMAZINĀTAIS IENĀKUMA NODOKĻA LIKMES PROCENTA PUNKTS NOZĪMĒ LIELĀKU PĒCNODOKĻA IENĀKUMU PIEAUGUMU TIEM,KAM TIE JAU TĀ IR LIELI,NEVIS TIEM,KAM TIE IR ZEMI.” Tikai kāpēc portālā Domā!,nevis Latvijas Avīzē vai Dienā? Bet 2006.gada 12.septembrī TBLNNK iesniedza Saeimā likumprojektu paketi,jeb t.s.”Roberta Zīles sociāli ekonomisko programmu,kas paredzēja 5 gadu laikā ienākuma nodokļa likmi visiem samazināt no 25 līdz 15%,ko jau 2006.gadā centās realizēt Tautas partija un realizē pašlaik “Vienotība”! Skat.”TB/LNNK iesniedz Saeimā sociālekonomisku likumprojektu paketi”,Delfi>Latvija>Sabiedrība,12.septembris 2006,18:01

 8. Izliksimies neredzam? Atbildēt

  Rodina.lv: “Latvijas krievi:10 gadsimtu vēsture.” “Krievi no senākajiem laikiem ir Latvijas pirmiedzīvotāji.Pirmie valstiskie veidojumi Latvijas teritorijā bija krievu. Slāvi nodibināja Rīgu. Latvijas valsts karogs-slāvu izcelsmes. Baltijas slāvi-mūsdienu krievu nācijas dibinātāji…..
  Nākamais raksts: “Sarkanbaltsarkanais karogs-Baltijas slāvu karogs.
  Norādes:”Krievu sacelšanās jaunumu Ukrainā”Krievu pavasaris” U.t.t.

 9. … Piekritu … jau sen izteicu so domu … !

 10. Pilnīgi piekrītu Eiroparlamenta deputātu Roberta Zīles (NA),Ineses Vaideres (V) un Artura Krišjāņa Kariņa (V) nostājai par neatliekamu NEPLP nomaiņu,bet jo īpaši Vaideres un Kariņa rosinātajiem progresīvajiem nodokļiem! Žēl,ka nevaru balsot par viņiem šajā sarakstā,jo partija “Vienotība”kategoriski iestājas gan pret progresīvo ienākuma nodokli,gan samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai Latvijā!

 11. jāmaina ir attieksme pret jēdzienu – INTEGRĀCIJA; jo tā dēvētā „politiskā integrācija” nedrīkst aizvietot nāciju etnisko integrāciju tā, – kā tas ir noticis lielvalstīs – bijušajās impērijās.
  Jo tieši etniskā integrācija ir tā, kas radījusi un turpina attīstīt nāciju valodas un kultūru.
  Tas redzams salīdzinot, piemēram, mūsu Dziesmusvētku un Eirovīzijas dziesmu izpildījumu.
  Mēs tur labi saskatām šo „politiskās integrācijas” „multikulturālo” rezultātu, kas, tēlaini izsakoties, – tehniska progresa gaismā atsedz mums faktisku kultūras vakuumu…
  Un tas nozīmē, ka etniski integrēto – vairs dez-integrēt nedrīkst!

 12. Skat. “Pētījums:Latvijas nodokļu sistēma ir īpaši labvēlīga lielu algu īpašniekiem,Egle Klekere,Diena,22.maijs 2004.

 13. Jānomaina arī IIN! “…jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni. Faktiski katrs samazinātais ienākuma nodokļa likmes procenta punkts,nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi”,atzīst R.Zīle.” Skat.”Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev”,Domā!,11.05.2012.

 14. Zīles, Vaideres un Kariņa nostāja NELP neatliekamas pārveidošanas nepieciešamības jautājumā ir pilnīgi pareiza un atbalstāma, itsevišķi tagad, jauno agresorvalsts Krievijas ģeopolitisko ambīciju aktivizēšanās apstākļos.

 15. Daudzskaitlīgo tūdaliņu partiju vadoņi paši dod propogandas ieročus kremļa rokās un pataisa Latviju par apsmieklu pasaulē.Piemēri tālu nav jāmeklē kaut vai bezgalīgais cirks ap KNAB,Lemberga izteikumi,milzīgie valsts ārējie parādi,nespēja nodrošināt nieka 2% aizsardzībai u.t.t.

 16. …kas Rodina.lv,redz kā ieroci,kas vērsts pret Latviju!

 17. Ka kaut ko tādu iespējams sacerēt? Ir jāsaprot elementāras lieta – viena daļa krievijas pilsoņu ir nojūgusies ar nacisma un šovinisma idejām, otra daļa saprot, ka jālien Putinam pakaļā un jākalpo rezīmam. Visa tā nožēlojamā Krievijas propaganda ir domāta tikai priekš radījumiem, kuri mokās ar nepilnvērtības kompleksiem. Neviens normals cilvēks neņem par pilnu to idiotu propagandu! Kādas vēl fāzes? Ukraiņi apšaus visus prokrieviskos seperātistus, bet Krieviju gaida visdrūmākā fāze tās pastāvēšanas vēsturē – totals bads, utis, kasķis un masveida vardarbība. Ar vienu vārdu sakot, lielākā humanitāra katastrofa tās pastāvēšanas vēsturē. Neko citu ta nācija arī nav pelnījusi.

 18. Inese Vaidere, acīmredzot, ir nepareizajā partijā šobrīd.
  Doma pareiza, bet ne tak pie tauku partijas mantiniekiem…

Draugiem Facebook Twitter Google+