×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. novembris, 2013
Drukāt

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 52 (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Notiek drupās aprakto cilvēku glābšanas darbi lielveikalā "Maxima" Priedaines ielā.

Ataustot rītam, Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 52, informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Pēdējā cilvēka mirstīgās atliekas no sabrukušā veikala “Maxima” drupām iznestas dažas minūtes pirms plkst.6. Bojāgājušais uzreiz atpazīts.

Līdz ar to 50 cilvēku mirstīgās atliekas ir identificētas, bet divi bojāgājušie aizvien nav atpazīti.

Ikvienu, kuram neizdodas sazināties ar kādu savu tuvinieku un ir pamats bažām, ka šis tuvinieks varētu būt cietis ceturtdien Zolitūdē notikušajā traģēdijā, policija lūdz zvanīt uz tālruni 110.

Patlaban joprojām turpinās glābšanas darbi sabrukušajā veikalā. Kā atzina Sadovskis, visu nakti situācija bija faktiski nemainīga – netika atrasts neviens gruvešos apraktais, taču rīts atnesa nepatīkamu vēsti.

Piektdienas vakarā no sabrukušā lielveikala “Maxima” slimnīcā ar acs traumu tika nogādāts kāds Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieks.

Līdz ar to kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Naktī uz sestdienu simtiem cilvēku bija pulcējušies pie sagruvušā veikala, bet teritoriju, kurā tiek veikti glābšanas darbi, ieskāva sveces, novēroja aģentūra LETA.

Notikuma vietā vienā laidā turpinājās gruvešu pārmeklēšana, pielietojot speciālo tehniku, tai skaitā lielgabarīta celtņus. Pārcilātie gruveši aiz norobežojošajām barjerām ar traktoriem tika krauti lielā kaudzē.

Klātesošie izturējās mierīgi un klusi. Cilvēki turpināja pie barjerām nolikt sveces un ziedus. Jaunieši atnākušajiem piedāvāja cienāties ar pīrādziņiem un siltu tēju, novēroja aģentūra LETA.

Ārpus barjeru norobežotās teritorijas tika iznesti gari soli, lai cilvēki, kas atnākuši uz nelaimes vietu, varētu apsēsties.

Vairākos notikuma vietai blakus esošo māju logos naktī dega sveces.

Kā ziņots, ceturtdien vakarā Rīgā sabruka lielveikals “Maxima”, kas atrodas Zolitūdē, Priedaines ielā. Vispirms ēkai iebruka jumts, bet pēc tam sagruva arī siena. Traģēdijā gāja bojā un tika ievainoti vairāki nekā pussimts cilvēku. Trīs no bojāgājušajiem bija ugunsdzēsēji-glābēji, kuri pildīja dienesta pienākumus.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Iepriekš traģiskākais negadījums notika 2007.gada 23.februārī, kad ugunsgrēkā pansionātā “Reģi”, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā, gāja bojā 26 pansionāta klienti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Skatoties šīs bildes , man acīs saskrien asaras un aizdomājos par to … Cik grūti ir tiem kuri ir zaudējuši kādu tuvinieku

  2. Izsaku viss dzilako lidzjutibu piederigajiem zaudejot savus tuviniekus tragiska nave ….

  3. Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!

  4. Izsaku līdzjūtību! Nedaliet mūs Rīdzeniekos un citos! Mums visiem sāp.

  5. Jūtu visiem lidzi.. Man ljoti zēl par notikusho. Esmu domas ar visiem kas ir cietusi.:(

Draugiem Facebook Twitter Google+