Latvijā
Rīga

Zoodārzā atklās atjaunotu karantīnas bloku, apskati iepriekšējos iemītniekus 16


Sarkanausu bruņurupucis
Sarkanausu bruņurupucis
Foto – Rīgas Zoodārzs

Trešdien Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks atklāts jauns Karantīnas bloks, portālam la.lv pavēstīja dārza pārstāvji.

Pagājušā gadsimta nogalē Rīgas zoodārzā tika nojaukta morāli un fiziski novecojusi karantīnas ēka, un tās vietā uzcelta Lauku sēta, kas kļuvusi par visu apmeklētāju iemīļotu zooloģiskā dārza stūrīti.

Savukārt dzīvnieku karantinēšanas bloks pārcēlās uz citām telpām. Tas bija pirms 20 gadiem. Jaunajā vietā pēc tam veikti neskaitāmi zooloģiskajam dārzam tik nepieciešamie ēkas un sprostu uzlabošanas darbi, lai uzņemtu, izmitinātu un atveseļotu dažādus savvaļas dzīvniekus, neparastākus mājas mīluļus, valsts uzraudzības iestāžu konfiscētas eksotiskas dzīvās radības, kā arī īslaicīgi izolētu atsevišķus dārza dzīvniekus.

Beidzot pārbūvē

Tā kā līdzšinējais Zooloģiskā dārza karantīnas bloks bija savu laiku nokalpojis un arī sen jau neatbilda veterinārām prasībām, tad tika pieņemts lēmums veikt kapitālu mājas remontu un tai apkārt esošu sprostu pārbūvi. Pateicoties Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālajam atbalstam, nule kā pabeigts šis apjomīgais remonts.

Katrā zooloģiskajā dārzā nepieciešama atsevišķa vieta, kurā uz laiku iespējams izvietot dārza kolekcijai atvestos dzīvniekus, kā arī izolēt ar infekcijas slimībām saslimušos iemītniekus.

Atbilstoši “Dzīvnieku aizsardzības likuma” deleģējumam, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs pieņem un izvieto Dabas aizsardzības pārvaldes un citu institūciju konfiscētus vai atsavinātus dzīvniekus, kā arī apdraudēto sugu dzīvniekus, kurus DAP atzinusi par izņemamiem no dabas.

Patversme bruņurupučiem

Tāpat šeit ir izveidota Bruņrupuču patversme, kurā ik gadu no iedzīvotājiem Zoodārzs uzņem apmēram 30-40 dažādu sugu rupučus. Šādā veidā dārzs palīdz pasargāt Latvijas dabu, lai svešzemju iemītnieki (lielum lielajā vairumā sarkanausu bruņrupuči) nenonāktu mūsu zemes ūdenstilpēs.

Saistītie raksti

Jau sen RNZD karantīnas teritorija un telpas atzītas par veterinārajām prasībām neatbilstošām (jo zināmā mērā iekārtotas kā pagaidu risinājums). Jau pirms vairāk nekā 10 gadiem Rīgas zooloģiskais dārzs pretendēja uz Eiropas fondu līdzekļiem jauna veterinārā un karantīnas bloka būvniecībai. Diemžēl pēdējā brīdī finansējums tika atteikts.

2016. gada beigās ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu beidzot varēja sākties ilgi gaidītie remontdarbi.

Galerijas nosaukums
LA.lv