Dabā
Zaļā dzīvošana

Zoodārzs aicina uz Putnu dienām: plāno izgatavot simtiem putnu būrīšu0


Putnu dienas zoodārzā
Putnu dienas zoodārzā
Publicitātes foto

Rīgas Zoodārzā 30. un 31. martā notiks Putnu dienas.

Pasākuma skanīgākā daļa būs putnu būrīšu gatavošanas darbnīca.

Šogad, ritmiski klaudzot āmuriem, plānots uzbūvēt būrīšus zīlītēm un strazdiem. Pašu gatavoto būrīti meistari varēs nest līdzi un izvietot putniem tīkamās vietās savu māju tuvumā.

Tātad 30. un 31. martā Putnu dienās Rīgas Zoodārzā notiks:

Sestdien, 30. martā, no plkst. 11 līdz 11.30 Baložu mājā ar populārzinātnisku stāstījumu par urālpūci uzstāsies Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieks Andris Avotiņš jun.

Tā kā Dzeņa darbnīcā šogad naglosim urālpūču mākslīgās ligzdu kastes, tad pētnieks iepazīstinās gan ar šīs pūces ekoloģiju, gan arī ar problēmām, kas ietekmē tās izdzīvošanu dabā.

Sestdien un svētdien, 30. un 31. martā no plkst. 12 līdz 15 zoodārzā pie bērnu rotaļu laukuma darbosies ikgadējā Dzeņa darbnīca.

Šogad plānots uzbūvēt 30 mākslīgās ligzdvietas vienai no Latvijas lielākajām pūcēm – urālpūcei.

Šos būrus paredzēts izvietot urālpūcēm piemērotos Latvijas mežos, lai veiktu šo noslēpumaino naktslidoņu dzīves izpēti un aizsardzību.

Pasākumā piedalīsies arī Latvijas ornitoloģijas biedrības un Latvijas pūču izpētes biedrības pētnieki, kuri pratīs atbildēt uz dažādiem jautājumiem par šiem valdzinošajiem naktsputniem;

Sestdien un svētdien Dzeņa darbnīcā no plkst. 12.00 līdz 15 varēs gatavot arī zīlīšu un strazdu būrus.

Lai visas detaļas atrastu pareizās vietas, uz galdiem būs izvietotas uzskatāmas instrukcijas un ar padomiem palīdzēs pieredzējuši zoodārza speciālisti.

Zoodārzs norāda, ka nopirktā zoodārza ieejas biļete negarantē putnu būra detaļu komplektu.

Dzeņa darbnīcas gadu gaitā ir augusi, jo pirms 15-20 gadiem šeit tika izgatavoti 100-150 mākslīgie dobumi zīlītēm un mājas strazdiem.

Šogad, sadarbībā ar “PATA TIMBER”, sagatavoti materiāli 300 zīlīšu un 300 strazdu būriem.

LA.lv