Latvijā
Rīga

Zoodārzs svinēs 107. dzimšanas dienu: cilvēkiem ar dzīvnieku uzvārdiem īpašs aicinājums0


Zoodārzs svinēs 107. dzimšanas dienu
Zoodārzs svinēs 107. dzimšanas dienu
FOTO: Publicitātes foto/Rīgas Zooloģiskais dārzs

14. oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs savu 107. dzimšanas dienu.

Zoodārza darbinieki uzsver, ka vislabāk to ir atzīmēt kuplā draugu pulkā, jo Rīgas Zoodārza lielākā vērtība ir apmeklētāji.

“Un visvislielākā pateicība ir tiem zoodārza draugiem, kuri diendienā savā vārdā vai uzvārdā popularizē šo daudzveidīgo būtņu saimi,” norāda zoodārza darbinieki.

12. un 13. oktobrī notiks ikgadējās Dzīvnieku dienas Zoodārzā, kurās notiks neklātienes mačs par populārāko dzīvnieku zoodārza apmeklētāju vārdos vai uzvārdos.

“Tātad, ja tavā vārdā vai uzvārdā atrodas dzīvnieka nosaukums ne tikai latviešu, bet arī citās valodās, Dzīvnieku dienās Zoodārzā saņemsi 50% atlaidi no pamatcenas apmeklējumam gan zooloģiskajā dārzā Rīgā, gan arī zoodārza filiālē “Cīruļi”.

Savukārt, ja dzīvnieka nosaukums atrodams gan vārdā, gan uzvārdā, ir iespēja tikt pie 100% atlaides…

Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu, kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu,” nosacījumus paziņojis zoodārzs.

Iespēju palepoties ar savu vārdu vai uzvārdu katru gadu izmanto apmēram 1000 cilvēku. Turklāt cīņa par populārāko dzīvnieku apmeklētāju vārdos un uzvārdos ir gana sīva, jo katru gadu uzvarētāju godā ir cita dzīvā radība.

Pērn Dzīvnieku dienās visvairāk bija atlidojuši Baloži dažādās valodās. Citos gados visaktīvākie bijuši Lāči, Gaiļi, Brieži, Gulbji un Vilki.

Turklāt līderi noteikt var tikai pašā akcijas noslēgumā, jo sākotnējie vadībā izvirzījušies apmeklētāji visbiežāk nenotur grožus visu Dzīvnieku dienu laikā.

Bet kurš dzīvnieks uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs vārds vai uzvārds?

Zoodārzs svinēs 107. dzimšanas dienu
LA.lv