Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Zunda kanāla krastos būs laivu piestātne un izpļaus takas (1)

Laba vieta Dzirciemā 2-1

Foto: Organizācija "Free Riga"

Zunda kanāla krastos būs laivu piestātne, treniņu vietas un izpļautas taciņas. Projekta “Laba vieta Dzirciemā” ietvaros vairāk kā desmit arhitektūras un mākslas studenti strādā kopā ar pilsētvides aktīvistiem, nozares profesionāļiem un organizāciju “Free Riga”, lai attīstītu Dzirciema publisko ārtelpu, īpašu uzmanību veltot Zunda kanālam un tā piekrastei.

16.jūlijā apkaimes iedzīvotāji un citi interesenti ir aicināti uz talku, lai palīdzētu realizēt izstrādāto labiekārtošanas plānu, bet svētdien, 17.jūlijā plkst.18 Zunda dārzā notiks saruna par teritorijas turpmāku attīstību un būs iespējams iepazīties ar nedēļas laikā realizētajiem projektiem – laivu piekrasti, treniņu vietām.

Lai apzinātu apkaimi un izveidotu tās portretējumu, nedēļas sākumā tika veikts apkaimes monitorings ar mērķi identificēt nepieciešamības kvalitatīvai un funkcionālai publiskajai ārtelpai, kā arī uzzināt Zunda kanāla lomu vietējo iedzīvotāju telpas apziņā.

Projekta ietvaros 400 metrus garais posms no Zunda dārza līdz gājēju tiltam pār kanālu tiks labiekārtots, izveidojot teritorijas karti, sakārtojot atpūtas vietas, izpļaujot taciņas, kā arī ierīkoti brīvdabas treniņu punkti ar vingrojumu instrukcijām un pievilkšanās stieņiem.

Darbnīcas organizators Jāzeps Bikše norāda, ka visas īstenotās aktivitātes ir jauniešu iniciatīvas. Mērķis ir parādīt, ka īsā laikā ar minimāliem līdzekļiem, bet pārdomātiem un pamatotiem risinājumiem, iespējams kvalitatīvi uzlabot apkārtējo vidi.

Darbnīca tika īstenota sadarbībā ar RTU mācībspēku, arhitektu Egonu Bērziņu, kura iniciatīva ir Zunda kanālā uzstādīt piestātni. Ūdens telpas lietošanas funkciju dažādošana un aktualizēšana ir viens no projekta mērķiem, tādēļ arhitekts aicina apzināt tā potenciālu, iedzīvotāju nepieciešamības, ņemot piemēru no citām ūdeņu pilsētām – Amsterdamas, Frankfurtes, Berlīnes, kur kanāli un upes ir svarīga publiskās telpas dzīsla.

Ar projekta dalībniekiem pieredzē un padomos apkārtnes izzināšanā un veidošanā dalījās arī Sarkandaugavas attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Alija Turlaja un ainavu arhitekte Ilze Rukšāne.

Darbnīcu organizē bezpeļņas organizācija “Free Riga”, kas meklē un piedāvā risinājumus, kā atdzīvināt Rīgas tukšās ēkas un ārtelpas, atverot tās jaunām kultūras, mākslas un sabiedriskajām norisēm. Viens no “Free Riga” attīstītajiem punktiem ir Zunda dārzs un angārs, kur notiek koncertu, pasākumu, izglītojošu notikumu programma. Projekts tiek rīkots ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zu(n)da kanāla krastos

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+