Foto: Organizācija “Free Riga”
Foto: Organizācija “Free Riga”
Foto: Organizācija “Free Riga”

Zunda kanāla krastos būs laivu piestātne un izpļaus takas 1

Zunda kanāla krastos būs laivu piestātne, treniņu vietas un izpļautas taciņas. Projekta “Laba vieta Dzirciemā” ietvaros vairāk kā desmit arhitektūras un mākslas studenti strādā kopā ar pilsētvides aktīvistiem, nozares profesionāļiem un organizāciju “Free Riga”, lai attīstītu Dzirciema publisko ārtelpu, īpašu uzmanību veltot Zunda kanālam un tā piekrastei.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

16.jūlijā apkaimes iedzīvotāji un citi interesenti ir aicināti uz talku, lai palīdzētu realizēt izstrādāto labiekārtošanas plānu, bet svētdien, 17.jūlijā plkst.18 Zunda dārzā notiks saruna par teritorijas turpmāku attīstību un būs iespējams iepazīties ar nedēļas laikā realizētajiem projektiem – laivu piekrasti, treniņu vietām.

Lai apzinātu apkaimi un izveidotu tās portretējumu, nedēļas sākumā tika veikts apkaimes monitorings ar mērķi identificēt nepieciešamības kvalitatīvai un funkcionālai publiskajai ārtelpai, kā arī uzzināt Zunda kanāla lomu vietējo iedzīvotāju telpas apziņā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projekta ietvaros 400 metrus garais posms no Zunda dārza līdz gājēju tiltam pār kanālu tiks labiekārtots, izveidojot teritorijas karti, sakārtojot atpūtas vietas, izpļaujot taciņas, kā arī ierīkoti brīvdabas treniņu punkti ar vingrojumu instrukcijām un pievilkšanās stieņiem.

Darbnīcas organizators Jāzeps Bikše norāda, ka visas īstenotās aktivitātes ir jauniešu iniciatīvas. Mērķis ir parādīt, ka īsā laikā ar minimāliem līdzekļiem, bet pārdomātiem un pamatotiem risinājumiem, iespējams kvalitatīvi uzlabot apkārtējo vidi.

Darbnīca tika īstenota sadarbībā ar RTU mācībspēku, arhitektu Egonu Bērziņu, kura iniciatīva ir Zunda kanālā uzstādīt piestātni. Ūdens telpas lietošanas funkciju dažādošana un aktualizēšana ir viens no projekta mērķiem, tādēļ arhitekts aicina apzināt tā potenciālu, iedzīvotāju nepieciešamības, ņemot piemēru no citām ūdeņu pilsētām – Amsterdamas, Frankfurtes, Berlīnes, kur kanāli un upes ir svarīga publiskās telpas dzīsla.

Ar projekta dalībniekiem pieredzē un padomos apkārtnes izzināšanā un veidošanā dalījās arī Sarkandaugavas attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Alija Turlaja un ainavu arhitekte Ilze Rukšāne.

Darbnīcu organizē bezpeļņas organizācija “Free Riga”, kas meklē un piedāvā risinājumus, kā atdzīvināt Rīgas tukšās ēkas un ārtelpas, atverot tās jaunām kultūras, mākslas un sabiedriskajām norisēm. Viens no “Free Riga” attīstītajiem punktiem ir Zunda dārzs un angārs, kur notiek koncertu, pasākumu, izglītojošu notikumu programma. Projekts tiek rīkots ar Rīgas pašvaldības finansiālu atbalstu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.