Horoskopi un mistika
Ezoterika

Zvaigznes zīmes: staru skaits nosaka maģisko uzdevumu. Skaidro Brigita Ektermane2

Zīmējums – Brigita Ektermane

Piecu, sešu, septiņu, astoņu, divpadsmit staru zvaigzne – katrai ir savs uzdevums un nozīme. Ikviens no mums ir saistīts ar kādu zvaigzni un saņem tās starojumu, ikviens savā dvēselē ir kā zvaigznīte, kas mirdz un izstaro gaismu. Zvaigzne – īsts debesu, pasaules, cilvēka dievišķās dzimšanas simbols.

Astoņu staru zvaigzni sauc par Ausekli, tā ir gan vakara, gan rīta zvaigzne. Astoņi gaismas stari norāda uz bezgalīgu kustību, mūžību, astoņos svinamos laikos sadalās saules gads. Vērojot zīmi vertikāli, sākot no augšas, redzam, ka veidojas statiskais krusts, kas simbolizē vīrišķo enerģiju un atbilst saules enerģētikai, bet pa diagonāli iezīmējas dinamiskais zelta krusts, kas atbilst sievišķīgajai jeb mēness enerģijai. Auseklis izsaka kustību, Visuma līdzsvaru, mūžīgo saikni starp cilvēku un Dievu, gaismas uzvaru pār tumsu, sargā no lietuvēna. Kas ir lietuvēns? Zemākās astrālās mitoloģijas būtnes, kas naktīs moka cilvēkus un dzīvniekus.

Astoņu staru zvaigzne atvaira tumsas un pazemes spēkus, sargā no ļaunām domām, veicina gara modrību un saikni ar Dievišķo sākotni. Auseklis ir galvenā aizsardzības zīme. Tā jāuzvelk ar vienu līniju, sākot no augšējā stūra, vislabāk ziemas saulgriežos, Vecgada vakarā, vasaras saulgriežos vai sev vēlamā situācijā un svarīgi to darīt, nevienam neredzot. Vēlams vilkt ar krītu vai vienkārši ieskrāpēt ar adatu vai naglu. Ausekli auž segās, lai zvaigžņu sega naktī sargātu gulētāju, kaļ rotās, kā gleznojumu, uzlīmi izvieto telpā, kā nelielu vitrāžu karina logā.

Apvienojot Dieva un Māras zīmi, uzvelkot vienu pāri otrai, iegūst sešu staru zvaigzni jeb lietuvēna krustu. Latviešiem sešu staru zvaigzne simbolizē garīgās un materiālās pasaules līdzsvaru, arī prāta un sirds savienību. Mūsu senči paļāvās uz to kā uz drošu sargu, tādēļ rituāla ugunskuru veiksmei veidoja sešu staru formā.

Sešu staru zvaigzni, kuru, ietvertu aplī, sauc arī par Visuma Pantaklu. Dievs, Visuma pirmsākums, ir attēlots kā aplis, bezgalības simbols, seši stari – radīšanas perioda simbols, bet centrs – miers. Tas ir kā zīmogs, kas apvieno sevī veselo saprātu un ticību, materiālismu un garīgumu, reliģiju un zinātni.

Ebrejiem tā ir ar nosaukumu Dāvida zvaigzne. Trijstūris ar virsotni uz leju nozīmē gara nolaišanos uz zemes, ar galotni uz augšu – matērijas pacelšanos pie gara. Centrā labā un ļaunā mijiedarbība. Zīmes gali simbolizē tumsas un gaismas spēku atrašanos pretējās teritorijās.

Indusiem sešu staru zvaigzne ir harmonijas zīme, kur divi vienādmalu trijstūri nozīmē gaisu un simbolizē sirds enerģētisko centru.


Piecu staru zvaigzni ar vienu staru uz augšu sauc par pentagrammu. Arī šī zvaigzne rada aizsardzību, taču pieci ir ārdoša zīme, jo viss tiek nojaukts, radīšana notiek caur haosu. Padomju Savienībā piecu staru zvaigzne kļuva par simbolu tāpēc, ka tajā ietverts agresīvais moments, ideja par pasaules pārkārtošanu.

Mūsu senči Lietuvēna krustu – piecu staru zvaigzni – saistīja ar aizsardzību pret nelabo, pret ļaunumu, bet vienlaikus izmantoja izlikšanos, jo, kad velns dara savus sliktos darbus, tas atstāj postošas pēdas, lai zinātu, kur bijis, taču, ja zīme uzvilkta, pirms viņš atskrējis, tad nelabo var apmānīt. Brīžiem vajadzīga viltība, lai sevi aizsargātu un paglābtu. Pagātnes, sliktu, negatīvu atmiņu sadedzināšanai veido rituāla ugunskuru piecu staru zvaigznes formā.

Kristietībā piecu staru zvaigzne simbolizēja piecas Kristus brūces. Vēl tā simbolizē piecus bruņinieku tikumus – augstsirdību, tikumību, pieklājību, bruņnieciskumu, Dieva godāšanu.

Saistītie raksti

Savukārt, ja zvaigzne ir apgāztā veidā ar diviem stariem uz augšu, tad tā ir sātanistu simbols, kur centrā attēlota āža galva, un tikai 20. gs. šādu pentagrammu viņi pieņēma par savu simbolu.

Septiņu staru zvaigzni sauc par heptagrammu. To veido septiņas taisnes, kas jāuzzīmē ar vienu vilcienu. Heptagramma attēlo septiņas nedēļas dienas, tā ir dziednieku simbols. Savukārt divpadsmit staru zvaigzne simbolizē gadu ar divpadsmit mēnešiem. Divpadsmit stari ir tilts starp garīgo un fizisko pasauli. Zvaigzne dziedina, spēcīgi aizsargā no negatīvās enerģijas, palīdz kritiskās situācijās, to var uzlikt tā cilvēka fotogrāfijai, kuram vajadzīga palīdzība.

LA.lv