Zviedrijas hokeja izlase piektdien iekļuva Soču olimpisko spēļu finālā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pusfināla mačā zviedri ar 2:1 pieveica Somiju.

Uzvarētājiem vārtus guva Lui Eriksons un Eriks Karlsons, bet zaudētājiem izcēlās Olli Jokinens.

Somi 27. minūtē izvirzījās vadībā, kad zviedru vārtsargs Henriks Lundkivsts kļūdījās pēc Jokinena metiena no asa leņķa. Taču jau līdz otrajam pārtraukumam viņi spēja izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā, bet turpinājumā pārsvaru nosargāja.

Abas šīs komandas tikās 2006. gada olimpiādes finālā, par čempioniem kļūstot zviedriem.

Vēlāk piektdien otrajā pusfinālā Kanāda ar 1:0 pārspēja ASV hokejistus. Vienīgos vārtus otrā perioda sākumā iemeta Džeimijs Bens, bet vārtsargs Kerijs Praiss tika galā ar 31 metienu.

Sestdien par bronzu cīnīsies Somija un ASV, bet svētdien zelta mačs starp Zviedriju un Kanādu.