×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Zviedru fotoizstāde “Rāpošana apļos” – telpa beidz pastāvēt

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 27. februāra Latvijas Fotogrāfijas muzeja telpās būs apskatāma zviedru mākslinieku Jūakima Brolina un Nilsa Ūlofa Hedenskoga izstāde “Rāpošana apļos”, portālu LA.lv informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilga Lēmane.

Izstāde radīta sadarbībā ar Stokholmas Fotogrāfijas muzeju “Fotografiska”, kas plaši pazīstams kā mūsdienu fotogrāfijas centrs. Sērija “Rāpošana apļos” radīta, izmantojot kustību un gaismas atstarošanos.

“Atrašanās vieta tiek noteikta ļoti uzmanīgi. Vairāki cilvēki rāpo, veidojot apļus. Tumsā viņi pārvietojas kā kurmji, sekojot savam iekšējam kompasam. Apļveidā konstruētā kustība rada mūžības simbolu. Viens monotons aplis pēc otra, un telpa pārtrauc eksistenci. Viss, kas paliek, ir tikai abstrakcija – attēls,” par fotogrāfijas sēriju stāsta tās autori.

Fotogrāfs Jūakims Brolins (1970) studējis fotomākslu Zviedru Mākslas skolā Somijā (absolvējis 1997. gadā). Viņa fotogrāfiju sērijas galvenokārt izstādītas Skandināvijas valstīs. Pirmo reizi kopā ar gleznotāju Nilsu Ūlofu Hedenskogu Jūakims Brolins veidojis izstādi “Atvērtās beigas” 2009. gadā, kura izstādīta Soderhamnā, Zviedrijā.

Nilss Ūlofs Hedenskogs (1952) studējis Gavles Mākslas skolā un Karaliskajā Mākslas akadēmijā Zviedrijā. Savā radošajā darbībā viņš strādā ar video, mūzikas, skaņu un fotogrāfijas iespējām, kā arī nodarbojas ar gleznošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+