×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Zvirgzdiņa 15 spēlētāju saraksts ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas sieviešu valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš nosaucis 15 basketbolistes, kuras uzaicinātas uz treniņnometni, lai gatavotos jūnijā Ungārijā un Rumānijā paredzētajam Eiropas čempionātam.

Starp kandidātēm ir arī pieredzējušās basketbolistes Anete Jēkabsone-Žogota, kura izlasē atgriezās pēc piecu gadu pārtraukuma, un Gunta Baško-Melnbārde, kas pievienojās valstsvienībai pēc trīs gadu pauzes.

“Prieks, ka Jēkabsone-Žogota un Baško-Melnbārde apstiprinājušas līdzdalību valstsvienībā. Kandidātu vērtēšanas process allaž ir sarežģīts un sāpīgs, jo komandā vietu skaits ir ierobežots un nākas atteikties no labām spēlētājām,” Latvijas Basketbola savienībai (LBS) pauda  Ainars Zvirgzdiņš. “Laika mums nebūs daudz, sastāvā notikušas izmaiņas. Svarīgi pēc iespējas ātrāk iespēlēt tos virknējumus, kādus gribu izmantot Eiropas čempionātā, nevis lieku reizi pārbaudīt plašu kandidātu loku.”

“Izšķiroties par sastāvu, kopā ar maniem palīgiem Mārtiņu Zībartu un Aivaru Vīnbergu ņēmām vērā daudzus faktorus – gan konkurenci konkrētos posteņos, gan spēlētāju iespējas dažādot komandas spēles stilu un veikt noteiktas funkcijas, gan savstarpējo savietojamību, gan veselības stāvokli,” skaidroja Zvirgzdiņš, norādot, ka arī tām izlases kandidātēm, kas nav nosauktas starp 15 basketbolistēm, “jābūt gatavām pievienoties valstsvienībai, ja radīsies tāda nepieciešamība”.

Jēkabsone-Žogota ceturtdien oficiāli apstiprinājusi atgriešanos Latvijas izlasē. “Gribu palīdzēt Latvijas komandai, un ir pārliecība, ka Eiropas čempionātā varam nospēlēt veiksmīgi,” LBS iepriekš citēja Anetes Jēkabsones-Žogotas teikto. “Gribēju savu lēmumu paziņot pēc kluba sezonas beigām, bet saprotu, ka skaidrība vajadzīga ātrāk – treneriem, partnerēm, līdzjutējiem. Tāpēc lieki nevilcināšos – esmu nolēmusi palīdzēt valstsvienībai.”

Treniņi Latvijas izlasē sāksies 5.maijā. Līdz Eiropas čempionāta finālturnīram Latvijas komandai paredzētas 12 pārbaudes spēles – vispirms 13.-15.maijā tā trīs mačos spēkosies ar Grieķijas izlasi, tad 22.maijā Rīgā uzņems Baltkrievijas valstsvienību, bet dienu vēlāk turpat cīnīsies ar Ķīnas komandu, pret kuru 25.maijā Rīgā veiks atbildes spēli.

No 29. līdz 31.maijam Čehijā notiks vairāku komandu turnīrs, kurā bez mājiniecēm un latvietēm piedalīsies arī Slovākijas un Japānas izlases. Pēc tam 3.jūnijā Latvijas izlase Rīgā uzņems kaimiņienes Lietuvas basketbolistes, bet jau nākamajā un aiznākamajā dienā izbraukumā spēkosies ar Zviedrijas komandu.

Latvijas izlase šovasar gaidāmajā Eiropas čempionātā cīnīsies vienā apakšgrupā ar Serbiju, Horvātiju, Krieviju un Lielbritāniju.

Gaidāmajā turnīrā piedalīsies 20 komandas, kas tika salozētas pa piecām izlasēm četrās apakšgrupās. Pēc viena apļa aizvadīšanas trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies otrajam posmam, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, kamēr ceturto un piekto pozīciju īpašniecēm turnīrs būs beidzies.

Otrajā posmā 12 valstsvienības būs sadalītas pa sešām divās apakšgrupās. Pēcāk četru pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā norisināsies no 11. līdz 28.jūnijam.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātu sastāvs, gatavojoties Eiropas čempionātam:

Zane Eglīte, Kate Aizsila (abas – RSU/”Merks”), Ieva Krastiņa, Kate Krēsliņa, Rūta Veidere, Ieva Kūlīte, Zenta Meļņika (visas – “TTT Rīga”), Anete Jēkabsone-Žogota (Kurskas “Dinamo”, Krievija), Gunta Baško-Melnbārde (“Basket Landes”, Francija), Liene Priede (Hemnicas “ChemCats”, Vācija), Dita Liepkalne (Bembivres “Embutidos Pajariel”, Spānija), Dita Rozenberga (“San Salvatore”, Itālija), Anete Šteinberga (“Royal Castors Braine”, Beļģija), Kristīne Vītola (Saragosas “Mann-Filter”, Spānija), Aija Putniņa (San Martino di Lupari “Fila”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+