×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

ZZS atbalsta Bičkoviča pārvēlēšanu; pārējās Saeimas partijas gaida tiesnešu vērtējumu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalsta pašreizējā Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča pārvēlēšanu amatā, savukārt pārējie Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pirms sava viedokļa paušanas gaida tiesnešu vērtējumu, noskaidroja BNS.

Uz AT vadītāja krēslu pretendē arī iepriekšējais priekšsēdētājs Andris Guļāns. Kandidātus vispirms uzklausīs Tieslietu padome, kas savu viedokli sniegs Augstākās tiesas plēnumam. Pēc tam plēnumā, kurā piedalās AT tiesneši, tiks izvirzīta viena AT priekšsēdētāja kandidatūra apstiprināšanai Saeimā.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai BNS sacīja, ka partiju apvienībai ir skaidra pozīcija šajā jautājumā. “Mēs atbalstām Bičkoviča kungu. Es domāju, ka tas, kas ir bijis, ir bijis labi,” viņš teica. Politiķis piebilda, ka neesot nekādu būtisku iebildumu, kādēļ Bičkovičs nevarētu turpināt darbu šajā amatā.

Savukārt abu pārējo koalīcijā esošo politisko spēku vidū – ne Nacionālajā apvienībā (NA), ne “Vienotībā” – diskusiju par abiem kandidātiem vēl neesot bijis. NA Saeimas frakcijas vadītājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka politiķiem būtu jāvērtē tieši plēnuma argumenti par abām kandidatūrām. “Šobrīd neesam par to runājuši, bet ir svarīgi ņemt vērā argumentus no tiesu varas puses,” viņš pauda. Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns norādīja, ka partijā vēl tiks spriests par kandidātiem.

Opozīcijā esošā “Saskaņa” nesteigšoties ar sava vērtējuma paušanu par abiem pretendentiem. “Situācija, kurā vienlaikus ir divi kandidāti, ir ļoti interesanta, netradicionāla,” aģentūrai BNS sacīja partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins. Viņš norādīja – kamēr plēnums nebūs izvēlējies vienu kandidātu, “Saskaņa” par savu atbalstu vienai vai otrai kandidatūrai nelems. “Mums nav izteikta spilgta favorīta. Kad jautājums nonāks līdz Saeimai, tad arī lemsim. Bet šobrīd ir intriga labā nozīmē,” teica deputāts.

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš informēja, ka partiju apvienība tikusies ar Bičkoviču un plāno runāt arī ar Guļānu. Viņš atzina, ka LRA nav padziļinātas informācijas par abiem kandidātiem. Pēc Liepiņa teiktā, valdošajās partijās šobrīd neesot vienota viedokļa par to, kuram no kandidātiem būtu jāieņem AT priekšsēdētāja amats.

Politiķis pauda, ka šobrīd nevar teikt, ka ar tiesu varu viss ir kārtībā. LRA no jaunā AT vadītāja sagaidītu rīcības plānu, kā sistēmu uzlabot. “Bet nav jau teikts, ka Bičkovičs vai Guļāns gribēs ieviest ko jaunu. Tad tā būs izvēle nevis, kurš ir labākais, bet būs jāizvēlās mazākais ļaunums,” noteica Liepiņš.

Savukārt “No sirds Latvijai” Saeimas frakcijas vadītājas vietnieks Gunārs Kūtris norādīja, ka partijā par abām kandidatūrām nav spriests, jo tas šobrīd esot pāragri. “Es domāju, ka šobrīd politiskajiem spēkiem būtu priekšlaicīgi paust savu viedokli, jo par kandidātiem lems Augstākās tiesas plēnums,” viņš sacīja. Kūtris uzskata, ka tiesnešiem priekšā grūta izvēle, jo abi kandidāti ir spēcīgi un plēnums zina gan viņu labās, gan sliktās puses.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka gan Guļāns, gan arī Bičkovičs pauduši gatavību atkārtoti kandidēt uz AT priekšsēdētāja amatu. Saeima AT vadītāju apstiprina uz pieciem gadiem. Pašreizējā AT vadītāja Bičkoviča pilnvaru termiņš beidzas 16.jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Komunistu vadoni atbalsta komunistus, tāpat kā bij. stukači bij stukačus? Tas ir normāli, ka Latviju vada komunisti un stukači, vismaz viena daļa no tādiem, kuri iztiesājas un pierāda – “nesadarbojās”. Latvijā nav nedz komunistu , nedz stukaču – bijušo, čeka bija tād vārga iestāde, neprata strādāt, vervēja tāpat vien, formāli, sadarboties neprasīja.

  2. Jau pierasts, ka ZZS atbalsta visu, kas ir par sliktu mūsu valstij. Vai tiešām reiz mūsu cilvēki to nesapratīs un neiedos vilka pasi

    • Tie ZZS atbalstītāji galvenokārt ir neizglītoti laucinieki un pamuļki. Citādi viņi neatbalstītu deputātus, kas pieprasa aizklātu balsošanu par prezidentu, kas atbalsta korupciju tiesās, kas kā piegulētāji ar mieru biedroties pat ar nelabo

  3. Jau sen zināms, ja ZZS un Brigmanis kaut ko atbalsta, tad ir skaidrs, ka tas nav valsts, bet kādās citās interesēs.

  4. Protams ka ZZS ir par tukšu vietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+