×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

ZZS: Budžeta projekts nerisina daudzas sasāpējušas problēmas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Centriskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" biedre Ilona Jurševska uzrunā klātesošos Latvijas Zaļās partijas kongresā.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kas ceturtdien atbalstīja budžetu pirmajā lasījumā, uzskata – lai gan nākamā gada budžeta projektā ir vērojama būtiska līdzekļu pārdale par labu sociālajiem izdevumiem, tas joprojām nerisina daudzas sasāpējušas problēmas un neatvieglos Latvijas iedzīvotāju ikdienu,  pavēstīja ZZS pārstāve Ilona Jurševska.

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja nākamā gada valsts budžetu, kurā paredzēts deficīts līdz 0,9% no iekšzemes kopprodukta.

ZZS budžeta likumprojekta otrajam lasījumam jau iesniedzis vairākus priekšlikumus.

Savienība uzskata, ka pašvaldību budžetos 2014.gadā jānonāk vismaz 81% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumiem pašreizējo 80% vietā, savukārt valsts budžetā – 19%. Šāda IIN pārdale vismaz daļēji kompensētu pašvaldībām IIN ieņēmumu kritumu, kas radies, jo samazināta nodokļa likme un no 1.jūlija palielināti IIN atvieglojumi par apgādībā esošām personām.

Viens no ZZS frakcijas sagatavotajiem priekšlikumiem paredz aī mērķdotācijas palielināšanu 11,8 miljonu latu apmērā pašvaldību autoceļiem (ielām).

Savienības deputāti arī sagatavojuši priekšlikumus par atalgojuma palielināšanu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un papildu finansējuma piešķiršanu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai, kā arī brīvpusdienu nodrošināšanai arī 3. un 4.klašu audzēkņiem un ģimenes valsts pabalsta palielināšanai līdz 30 eiro par bērnu.

Tāpat ZZS iesniegusi priekšlikumus par līdzekļiem valsts plānošanas reģionu funkciju nodrošināšanai, kompensējamo medikamentu nodrošināšanai, par finansējumu, lai nodrošinātu neatliekamās medicīniskās palīdzības darbu ārpus Rīgas slimnīcās hospitalizētiem pacientiem, kā arī pacientu līdzmaksājumu samazinājumu.

ZZS vēlas arī nodrošināt nepieciešamo finansējumu profesionālās ievirzes sporta pedagogu darba apmaksai, atsevišķu kultūras un satiksmes infrastruktūras projektu īstenošanai un vēl vairākus citus priekšlikumus.

Par budžetu Saeimas sēdē ceturtdien nobalsoja 65 deputāti no koalīcijas partijas “Vienotības”, Reformu partijas un Nacionālās apvienības, kā arī opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības. Atbalstu budžetam pauda arī pie frakcijām nepiederošie deputāti. Savukārt pret balsoja 27 “Saskaņas centra” deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+