×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

ZZS neatbalsta likuma par ostām atvēršanu

silenieks_viesturs

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalstīs ostu likuma atvēršanu, šorīt intervijā Latvijas Radio teica ZZS pārstāvis Viesturs Silenieks. Viņaprāt, Zatleru Reformu partijas priekšlikumi ostu likuma grozīšanai ir ļoti neprofesionāli, ko Silenieks skaidro ar daudz jauniem deputātiem, kam nav parlamentārā pieredze un kam iepriekš nav bijuši jāraksta likumi. “Profesionāļi diezgan smejas par viņiem,” komentēja Silenieks.

Viņaprāt, piedāvātajos grozījumos ietvertās normas nav loģiskas un pamatotas, piemēram, viens priekšlikums esot, ka ostu gada pārskatiem jābūt publiski pieejamiem, taču, kā atzīmēja ZZS pārstāvis, Rīgas ostas pārskati jau piecus gadus ir publiski pieejami.

Otrs princips, kam Silenieks iebilst, ir tas, ka ostas kļūst privātas. Ja akcijas kotē biržā, jebkurš tās var iegādāties un pastāv bīstamība, ka nacionālo ekonomisko drošību valsts vairs nepatur savās rokās, iebildumus pamatoja ZZS pārstāvis.

Kā ziņots, lai uzlabotu ostu likumu, Satiksmes ministrijā izveidota darba grupa. Pārmaiņas ierosinājusi Zatlera reformu partija, atsaucoties uz Amerikas tirdzniecības palātas un Ventspils tā saucamo opozicionāru uzņēmēju sūdzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+