64 gadus vecs seniors apsūdzēts palīdzībā Krievijas izlūkdienestiem 25

Pievieno LA.LV

Apvienotās Karalistes pretterorisma policija arestēja vīrieti, kuru apsūdz palīdzībā Krievijas izlūkdienestiem, vēsta “BBC”.

Kokteilis
Viņu ceļš ir bruģēts uz panākumiem: 6 vārdi, kuru īpašniekiem liktenis lēmis valdīt
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš mani pagrūda malā…” Priekules nelaimīgajā naktī dežūrējošais apsargs atklāj iepriekš nezināmas detaļas par notikušo
Kokteilis
10 latvieši, kuriem pat mākslīgais intelekts piedēvē kosmiski augstu IQ līmeni 77
Lasīt citas ziņas

64 gadus vecais Hovards Maikls Filipss no Hārlovas, Eseksā, tika apturēts Londonas centrā.  Un ceturtdien pēcpusdienā paredzēta viņa lietas izskatīšana Vestminsteras miertiesā.

Izmeklētāji veica kratīšanas adresēs Hertfordšīrā un Eseksā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Metropolitēna policija apliecināja, ka plašākai sabiedrībai draudi nepastāv.

Filipsa kungs tika aizturēts saskaņā ar jaunajām Nacionālās drošības likuma pilnvarām. Šīs pilnvaras ļauj aizturēt personas bez ordera, ja pastāv “pamatotas” aizdomas par saistību ar “ārvalstu varas draudu darbībām”.

Policija neatklāja sīkāku informāciju par iespējamajām apsūdzētā darbībām.

Likums kriminalizē darbības, kas “materiāli palīdz ārvalstu izlūkdienestam veikt darbības, kas vērstas pret Apvienoto Karalisti”.

Aprīlī divus citus britu vīriešus apsūdzēja palīdzībā Krievijas izlūkdienestiem saistībā ar aizdomīgu dedzināšanas uzbrukumu Ukrainu atbalstošam uzņēmumam Londonā.

Policijā uzsver, ka šis pēdējais arests “nav saistīts ar citām nesen izvirzītām apsūdzībām vai izmeklēšanām, kas saistītas ar (Valsts drošības likuma) pārkāpumiem”.

LA.LV Google ziņās Pievienot
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.