Adamovičs: Krievijā modernizē tankus, bet kaujas laukā tie izbrauc tādā komplektācijā, kādā bija Aukstā kara laikā 47

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis Normunds Adamovičs pastāstīja par jaunāko informāciju, cik tankus šobrīd Krievijas Federācija ir spējīga “saražot vai atjaunot”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

“Pēc atklāto informācijas avotu aplēsēm, viņu [Krievijas] kapacitāte gadā ir 390 tanki, tostarp tie ir jauni un no noliktavām ņemtie vecie, modernizētie un atjaunotie no uzglabāšanas bāzēm. Krievija informatīvajā telpā šis naratīvs ir 700 līdz 800 tankiem 2022.gadā, un pat līdz 1500 tankiem 2023.gadā,” tā uzsvēra komandkapteinis Adamovičs.

Krievijā esot trīs rūpnīcas, kas ražo un atjauno tankus. Bija izpētīts, ka, piemēram, Sanktpēterburgas 61.rūpnīcas kapacitāte bijusi atjaunot 30 līdz 60 tankus gadā. Savukārt 163.rūpnīca Krasnodarā 2021.gadā tika saremontēti 24 “T-72” tanki un 100 kājnieku kaujas mašīnas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Un ir arī trešā rūpnīca “Ural Vagon Zavod“, kas ražo un modernizē tankus. Un šīs rūpnīcas kapacitāte, kā bija izpētīts, laika periodā no 2011.gada līdz 2021.gadam tur tika saražoti un modernizēti 1240 tanki. Un labākais rādītājs šajā laika periodā bija 300 tanki gadā,” tā TV24 raidījumā informēja Adamovičs, atsaucoties uz oficiāli izskanējušo informāciju un aprēķiniem.

Krievijā tanku atjaunošanas rūpnīcas strādājot “trīs maiņās”. Iespējams, skaitļi varētu atšķirties, bet 390 tanki gadā ir “diezgan reālistisks”, vēl ņemot vērā, ka iedarbojas kaut kādā mērā arī sankcijas pret Krieviju, tā norādīja Zemessardzes štāba virsnieks, komandkapteinis Adamovičs.

“Viņiem ir problēmas tos tankus saražot līdz tādam līmenim, kādā viņi ražoja 2021.gadā. Un nakts redzamības iekārtas, termo iekārtas – tās ir problēmas… Viņi it kā modernizē tos tankus, bet kaujas laukā izbrauc tādā komplektācijā, kādā viņi bija Aukstā kara laikā,” tā tanku ražošanu un atjaunošanu Krievijā komentēja Adamovičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.