Advokāts Zvejsalnieks: “Šī doma par uzmākšanās kriminalizāciju ir stulba doma, tā ir viena no dumjākajām domām, kas pēdējā laikā ir dzirdēta” 67

Policija rosinājusi par seksuālu uzmākšanos ieviest administratīvo atbildību, komentējot tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) ideju kriminalizēt seksuālo uzmākšanos. TV24 raidījumā “Preses klubs” par šo jautājumu kritisku viedokli izsaka zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
“Mīlēšu tevi mūžīgi…” Tuvākie cilvēki sēro par Jāņa Straumes un Ingrīdas Latimiras došanos mūžībā
Lasīt citas ziņas

“Šis ir tas gadījums, kad notiek pārregulācija. Mēs ieraugām vienu problēmu un skrienam labot Krimināllikumu. Tā nav pirmā reize. Mums tur saindējās ar alkoholu Preiļos, mēs ieviešam atbildību par 100 gramiem spirta. Vai kriminālatbildība par vienu cigarešu paciņu. Šī doma par uzmākšanās kriminalizāciju ir stulba doma, tā ir viena no dumjākajām domām, kas pēdējā laikā ir dzirdētas Krimināllikuma grozīšanā,” uzskata Zvejsalnieks.

“Piedodiet, lielākā daļa no darbībām, kas ir saistītas ar seksuālu uzmākšanos, seksuālu vardarbību, īpaši attiecībā pret nepilngadīgajiem, jau ir kriminalizētas. Tās ir kriminālsodāmas jau šobrīd. Tad paliek jautājums – kas tad ir tas, kas vēl nav? Pie tam vēl ir jāatceras, ka ir arī panti par huligānismu. Tā pati, rupji runājot, virināšana. Tā ir kriminālsodāma, tas ir huligānisms. Tad ir jautājums – kas tad paliek pāri? Uz šo jautājumu neviens nav spējīgs precīzi atbildēt,” norāda advokāts.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.