Praktiski
Svētki

Aicina nezāģēt un necirst eglīti Rīgas mežos un jaunaudzēs0


SIA “Rīgas meži” piederošā Tīreļu mežniecība
SIA “Rīgas meži” piederošā Tīreļu mežniecība
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Līdzīgi kā valsts mežu apsaimniekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, SIA “Rīgas meži” laikā pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada saskaras ar eglīšu jaunaudžu bojāšanu. Tas nodara nopietnu kaitējumu nākotnes mežam.

Ik gadu, tuvojoties Ziemassvētku laikam, “Rīgas meži” pastiprina mežu, it īpaši jaunaudžu uzraudzību, tomēr cilvēku skaits, kas nezināšanas dēļ zāģē sev eglīti jaunaudzēs, ir tik liels, ka uzņēmuma mežniecībām un Meža apsardzības daļai pietrūkst resursu, lai visas jaunaudzes no postītājiem nosargātu.

Rīgas pilsētai piederošajos mežos eglītes cirst vai zāģēt nedrīkst

Rīgai piederošajos mežos egļu ir maz, to īpatsvars nesasniedz 10 %, un tās ir galvenokārt cilvēka roku stādītas, daudzu gadu garumā koptas, pirms tam no sēkliņai līdz stādam vairāku gadu garumā audzētas stādaudzētavā.

Lielākais iedzīvotāju skaits koncentrējas tieši galvaspilsētā un Pierīgas pašvaldībās. Pat nelielai daļai mājsaimniecību “Rīgas mežu” apsaimniekotajos mežos ļaujot nocirst eglīti, mežam tiktu nodarīts būtisks postījums.

Šī iemesla dēļ “Rīgas meži” Rīgai piederošajos mežos Ziemassvētku eglīšu ciršanu aizlieguši vispār. Mežā augušās eglītes parasti nav tik skaistas un simetriskas kā tirdzniecības laukumos nopērkamās, kas īpaši audzētas un koptas Ziemassvētku eglīšu plantācijās.

 

50 km ārā no Rīgas

Arī “Rīgas mežu” Norupes un Olaines plantācijās tiek audzētas eglītes, kas Ziemassvētku rotāšanas vajadzībām gan būs paaugušās tikai pēc apmēram pieciem gadiem.

Saistītie raksti

Taču, ja ir vēlme pašam nocirst vai nozāģēt eglīti mežā, jādodas apmēram 50 km ārpus Rīgas, uz “Latvijas valsts meži” apsaimniekotajiem mežiem.

Bet jāņem vērā, ka arī tajos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst tikai meža ceļu malās, grāvmalēs, uz stigām un zem elektrolīnijām. Jaunaudzēs eglītes cirst nedrīkst neviena īpašnieka mežā!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.