Foto: Andreas Haslinger/Unsplash

Kāpēc nevajag mobilo tālruni uzlādēt naktī? 4

Tā ir daudzu ikdiena: pirms došanās gulēt, tālrunī tiek iesprausts lādētājs, lai tas būtu pilnībā uzlādēts un gatavs kalpot nākamajā dienā, kad saimnieks modīsies un dosies savās gaitās.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Tas ir ļoti parocīgi, jo ne vienmēr ir iespēja to uzlādēt dienas laikā. Taču lādēt mobilo telefonu naktī nav nemaz tik laba doma. Turklāt šajā gadījumā pat nav runa par ugunsbīstamību…

Trīs mēnešus gadā

Īpaši tad, ja esat tikko iegādājies pilnīgi jaunu tālruni, tā uzlādēšana naktī ir slikta ideja. Uzlādējot tālruni naktī, ierīce ir savienota ar kontaktligzdu daudz ilgāk nekā tad, ja jūs to uzlādējat pa dienu, atvienojot no strāvas padeves, kad baterija ir pilna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rezultātā tālrunis ir pievienots elektrībai kopumā trīs līdz četrus mēnešus gadā, un tas patiešām ir ļoti nevēlami ierīces akumulatoram.

Tikai tad, kad nepieciešams

Ja lādēsiet telefonu naktī, agrāk vai vēlāk baterija jūs pievils un sāks kalpot arvien īsāku laiku. Tātad, ja vēlaties, lai mobilā tālruņa akumulators kalpotu ilgāk, nav ieteicams to uzlādēt naktī un stundām ilgi arī pa dienu.

Vēl viens ieteikums – sāciet telefona uzlādi tikai tad, kad baterijā atlikusī enerģija ir 24% vai mazāk. Citiem vārdiem sakot, uzlādējiet tālruni tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.