Dabā
Zaļā dzīvošana

Aicina piedalīties Gada putna zīmējumu konkursā “Zivju dzenītis”0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Panthermedia/Scanpix/LETA

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina bērnus un pieaugušos līdz 31.maijam piedalīties “Gada putna” zīmējumu konkursā, atainojot savā darbā zivju dzenīti, aģentūru LETA informēja LOB komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Iedvesmojot citus, zīmējumu konkursa dalībnieki aicināti savus radītos darbus uzreiz publicēt sociālajos tīklos ar tēmturi “#GadaPutns”.

Darbus vērtēs divās kategorijās, proti, bērnu līdz 17 gadu vecumam un pieaugušo no 18 gadu vecuma.

Zīmējums, kas radīts jebkādā tehnikā, bet ne lielāks par A2 formātu, kurā attēlots 2020.gada putns – zivju dzenītis, jāiesniedz līdz 31.maijam, elektroniski sūtot uz e-pastu “putni@lob.lv”, nosūtot pa pastu “Gada putna zīmējumu konkursam” Latvijas Ornitoloģijas biedrībai uz adresi Skolas iela 3, Rīga, LV-1010, vai nogādājot Skolas ielā 3, Rīgā, 1.stāvā ar norādi “LOB Gada putna zīmējumu konkursam”.

Obligāti jānorāda darba autora vārds, uzvārds, vecums un kontaktinformācija, tai skaitā, e-pasta adrese, telefona numurs un pasta adrese. Katrs dalībnieks var iesniegt tikai vienu zīmējumu.

Darbus izvērtēs LOB veidota žūrija. Galvenā balva, ko saņems vismaz trīs labāko zīmējumu autori, būs īpaša putnu vērošanas ekskursija.

Saistītie raksti

Zīmējumi pēc autoru vēlēšanās tiks izsniegti atpakaļ, kad konkurss būs noslēdzies. Rudenī iecerēta to darbu labdarības izsole, kuru autori būs tam piekrituši.

LETA jau ziņoja, ka LOB par 2020.gada putnu izvēlējusies zivju dzenīti (Alcedo atthis). Zivju dzenītis pārtiek no nelielām zivtiņām, kuras noķer pikējot ūdenī. Savu ligzdu tas veido krastu atsegumos izraktās alās. Par alas piederību zivju dzenītim var droši pateikt ar ožas palīdzību – tai ir izteikta zivju smaka. Latvijā zivju dzenītis ir sastopams visu gadu. Tā kā par upēs mītošajām putnu sugām, kāds ir arī zivju dzenītis, informācijas ir maz, šī suga ir izvēlēta par gada putnu. Ikviens ir aicināts pētīt dabu un portālā “Dabasdati.lv” reģistrēt gan zivju dzenīša, gan citu putnu novērojumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
7 stundas