Džanni Infantīno apmeklē bērnu futbola turnīru “Playoff Arena”.

FOTO. Horvātijas pārstāvis patīkami pārsteidz pasauli, atklājot savu Eirovīzijas favorītdziesmu
FOTO. Skolas direktors sašutis par Eirovīzijas “dibenu” vērtībām: “Ja Dons būtu skūpstījis kādu vai laizījis grīdu, tad noteikti ierakstītos standartā” 159

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Džanni Infantīno vizītē Latvijā, tiekoties ar vairākām augstām amatpersonām, akcentēja mūsdienu prasībām atbilstoša nacionālā futbola stadiona trūkumu.

Pirmā vizīte

Iepriekš Latviju bija apmeklējuši vairāki Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) vadītāji, bet FIFA prezidentam šī bija pirmā vizīte. Džanni Infantīno divu dienu laikā tikās ar premjeru Krišjāni Kariņu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Plešu, apmeklēja bērnu turnīru “Playoff Arena”, “RFS” topošo un “Riga” nupat atklāto treniņu bāzi, “Daugavas” stadionu un Sloku, vērojot virslīgas spēli starp “Spartaku” un “Rigu”.

“Futbolam Latvijā ir liels potenciāls. Latvija ir sporta valsts un futbols vēl, iespējams, nav sasniedzis līmeni, ko būtu pelnījis. Latvijas Futbola federācijā strādā aizrautīgi cilvēki, un esmu pārliecināts, ka kopā tur nonāksim.

Veiktas lielas investīcijas infrastruktūrā, bet, protams, ir jautājums par nacionālo futbola stadionu – tas ir kas vairāk nekā vieta, kur spēlēt futbolu, tā ir vieta, ar ko valsts lepojas,” uzsvēra Infantīno, gan neatklājot, kādu konkrēti atbalstu FIFA varētu sniegt tā būvniecībā. Pēc viesošanās Latvijā viņš devās uz Lietuvu, kur vakar Kauņā ar Argentīnas un Portugāles cīņu noslēdzās Pasaules kauss telpu futbolā.

Trīs neizšķirti

Latvijas čempionātā līdere “RFS” otrajā mačā pēc kārtas nospēlēja neizšķirti – 1:1 viesos pret “Liepāju”. Mihails Gordeičuks otrajā puslaikā vadībā izvirzīja mājiniekus, bet rīdzinieki izmantoja savu pārsvaru standartsituācijās un Žiga Lipuščeks, pēc stūra sitiena palicis pret augumā krietni mazāko Dodo, izlīdzināja rezultātu. Abas komandas 24. oktobrī tiksies Latvijas kausa finālā Valmierā.

Ar līdzsvaru uz tablo noslēdzās arī divas pārējās spēles aizvadītajā kārtā. “Spartaks” pirmo reizi šosezon atņēma punktus “Rigai” (1:1). Jūrmalniekiem pirmajā puslaikā vārtus guva Leonels Vamba, bet 75. minūtē izlīdzinājumu panāca Antonijs Černomordijs. 19 gadus vecais kamerūnietis Vamba ar 12 gūtiem vārtiem ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Vēl “Metta” pēdējās 18 minūtēs atspēlēja divu vārtu deficītu, cīnoties neizšķirti 2:2 ar “Daugavpili”. Pēc 23 spēlēm “RFS” ir 55 punkti, “Valmierai” – 51, “Rigai” – 46. Atlikušas piecas kārtas.