Alvis Hermanis dažādos laikos

Alvis Hermanis satricina soctīklus ar paziņojumu, ka neatjaunos “centīgā kolaboranta” Smiļģa portretu uz JRT sienas 126

Jaunā Rīgas teātra (JRT) un tā vadītāja Alvja Hermaņa lēmums ir satricinājis sociālos tīklus – nolemts neatjaunot leģendārā teātra režisora Eduarda Smiļģa portretu uz atjaunotās teātra ēkas sienas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
Ukraina pazemo Putinu, pārkāpjot vienu “sarkano līniju” pēc otras
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

A.Hermanis sociālo tīklu platformā “Facebook” detalizētāk paskaidrojis lēmumu: “Latvijas valsts radio, tātad, grib uzsākt diskusiju, kāpēc JRT ir izlēmis neatjaunot Smiļģa bildi uz atjaunotās mājas sienas, jo tas, ka Dailes teātra vadītājs bija Staļina prēmijas laureāts un centīgs kolaborants, taču nedrīkst būt nekāds iemesls.

Putina krievija radījusi kontekstu, kurā tas viss tagad izskatās savādāk. Jo toreiz, Jeļcina laikos, tādu apdraudējumu nebija un Smiļģa seju uzlikām uz mājas sienas, jo viena konkrēta zviedru banka taisījās mūs no turienes izēst un pārņemt mūsu teātra ēku. Uzlikām to kā “aizsardzību”, – lūk, šis ir kultūrvēsturisks objekts.

CITI ŠOBRĪD LASA
Tagad cita situācija. Ja mēs nosodām un nelaižam Latvijā krievu māksliniekus (piem, Maškovu, Mihalkovu u.tml.), kuri atbalsta putinu, tad nav īsti skaidrs, kāpēc akceptējam savējos, kuri savulaik rīkojās identiski.

Vēl vieglāk būtu iztēloties sekojošo: Latvija atkal tiek okupēta, daļa tautas nogalināta un izsūtīta, viens režisors visur publiski slavē putinu (dokumentālu pierādījumu atliku likām) un kļūst par putina prēmijas laureātu. Un pēc tam Latvijas valsts radio ņem viņu savā aizsardzībā.”

Diskusijas centrā ir Gunāra Bindes uzņemtais portrets, kas tapis vien gadu pirms Smiļģa aiziešanas mūžībā.

Sociālajos tīklos A.Hermaņa ieraksts izraisījis ļoti pretrunīgas diskusijas.

Spēlmaņu nakts teātra balvu pasniegšanas ceremonija norisinās katru gadu, 23. novembrī, teātra režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā. To rīko Latvijas Teātru darbinieku savienība.

Izrāde "Smiļģis"
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.