Andris Reizenbergs: “Es uzvelkos, goda vārds! Vienīgā valsts valoda Latvijā ir latviešu valoda” 73

“Es uzvelkos, goda vārds! Vienīgā valsts valoda Latvijā ir latviešu – mums ir jāmācās latviešu valodā bērnudārzos, skolās, augstskolās. Un nekādi TV kanāli ar raidījumiem krievu valodā! Es arī par to biju pārsteigts, kad joprojām sabiedriskajā televīzijā septiņos vakarā ir raidījums krievu valodā! Kabeļtīklos tur pašam individuāli ir: tur slēdz, meklē, ko tu gribi.  Bet sabiedriskais medijs, televīzija – ir mūsu visu nodokļu nauda,” šādu viedokli TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda  Andris Reizenbergs, “Lyre’s” zīmola vadītājs Latvijā, pasaules čempions kokteiļu gatavošanā (2019), kad raidījumā diskutēja par aktuālo tematu par Saeimas pieņemtajiem likuma grozījumiem, ka Latvijā arī pirmsskolās un pamatizglītībā trīs gadu laikā pakāpeniski notiks pāreja uz mācībām tikai valsts valodā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15
Lasīt citas ziņas

“Vai mēs aizbraucot uz Čehiju dzīvot vai Slovākiju, Šveici vai Vāciju – mums arī būtu kanāls latviešu valodā? Ziņas par to, kas notiek viņu valstī? Tā ir viņu valsts! Mācies valodu, ja tu gribi dzirdēt. Pilnīga pāreja uz mācībām latviešu valodā 1.septembrī nenotiks,” sašutis raidījumā “Preses klubs” bija Reizenbergs.

“Nekad nebūs perfekts brīdis, lai pārietu [uz mācībām latviešu valodā – red.]. Kur vēl perfektāks par šo?” tā raidījumā retoriski jautāja Reizenbergs. “Pamazām, pamazām var iemācīties cilvēks, ja grib! Gribēšana ir pati lielākā lieta – tu vari darīt iemācīties visu!” pārliecināts ir kādreizējais pasaules čempions kokteiļu gatavošanā Reizenbergs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Čakša: Mācības tikai latviešu valodā nākotnē nodrošinās ekonomikas transformāciju un kvalitatīvu darba spēku

Jau ziņots, ka Saeima pieņēma likumu grozījumu, kas nosaka, ka Latvijā arī pirmsskolās un pamatizglītībā trīs gadu laikā pakāpeniski notiks pāreja uz mācībām tikai valsts valodā, vēstīja LETA.

Kā nosaka likumu izmaiņas, sākot ar 2023.gada 1.septembri, vispārējās izglītības pamatizglītības programmas tiks īstenotas pilnībā tikai latviešu valodā 1., 4. un 7.klasē, ar 2024.gada 1.septembri – 2., 5. un 8.klasē, ar 2025.gada 1.septembri – 3., 6. un 9.klasē. Arī pirmsskolas izglītība no nākamā gada 1.septembra tiks īstenota tikai valsts valodā.

Mācības tikai latviešu valodā uzlabos Latvijas attīstības mērķus, kā piemēram, ekonomikas transformāciju un kvalitatīva darba spēka nodrošināšanu, pēc valdības sēdes preses konferencē minēja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka šodien tika veikti pēdējie lēmumi, kas panāks visas izglītības sistēmas pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Čakša norādīja, ka viena no valdības deklarētajiem mērķiem izglītības nozarē ir vienota skola. Kā skaidroja Čakša, lai gan varētu izskatīties, ka šodien pieņemtie grozījumi ir tikai formāls akts, tas joprojām esot svarīgs solis, lai nodrošinātu skolu vienlīdzību un drošību.

Reklāma
Reklāma

Tāpat Čakša atgādināja, ka izmaiņas nenorisināsies no nulles punkta, jo jau iepriekš pakāpeniski tika palielināta latviešu valodas izmantošana mācību procesos mazākumtautību skolās, it īpaši vidusskolas līmenī, kur mācības norisinās tikai latviešu valodā.

Vienotas skolas ļaus bērniem labāk integrēties Latvijas sabiedrībā un Latvijas sistēmā kopumā. Papildus arī tiks sasniegti citi Latvijas attīstības mērķi, kā piemēram, ekonomikas transformācija un kvalitatīva darba spēka nodrošināšana, uzsvēra Čakša.

Čakša arī informēja, ka pašreiz ministrijā tiek gatavots dokuments par mazākumtautības kultūras un valodas apgūšanu interešu izglītības pulciņos, kuru sabiedriskajai apspriešanai plānots nodot pavasara beigās vai vasaras sākumā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.