Kultūra
Teātris un kino

Ar brīnummašīnu savējo meklējumos. Rīgā viesosies Kanādas cirka apvienība “Machine de cirque”0


Kanādas cirka apvienība “Machine de cirque”.
Kanādas cirka apvienība “Machine de cirque”.
Publicitātes foto

26. un 27. decembrī paredzētas šī gada vērienīgākās viesizrādes Rīgas cirka programmā – cirka apvienība “Machine de cirque” (Kvebeka, Kanāda), kas Latvijā rādīs šāda paša nosaukuma izrādi, LA.lv uzzināja cirkā.

Iestudējums “Machine de cirque” stāsta par pieciem draugiem, kuri nonākuši tālu prom no pārējās civilizācijas un nu nolēmuši salabot cirka brīnummašīnu, lai dotos savējo meklējumos.

Izrādē, kas vēsta par komandas garu, par draudzību, par nostalģiskām atmiņām, nākotnes cerībām un par saprašanos no pusvārda, piedalās žonglieri, akrobāti, mūziķis un citi.

“Machine de cirque” ir viena no pieprasītākajām mūsdienu cirka apvienībām – žonglieru un akrobātu komanda gan ar šo, gan citām izrādēm apceļojusi daudzas pasaules valstis.

Apvienība dibināta 2013. gadā Kvebekā – Kanādas pilsētā, kas slavena ar cirka tradīcijām, tostarp ar “Cirque du Soleil”. Apvienības “Machine de cirque” dibinātājs Vinsents Dibē (Vincent Dubé) ir ne vien akrobāts, bet arī diplomēts inženieris, un apvienība pazīstama ar prasmēm veiksmīgi savienot mākslas un tehnikas jomas.

Arī šajā izrādē fizikas likumi spēlē nozīmīgu lomu brīnummašīnas būvēšanas procesos.

2020. gadā Rīgas cirks ne vien turpinās vest uz Rīgu starptautisku atzinību guvušas viesizrādes, bet arī paplašinās mākslas izstāžu un vietējo izrāžu klāstu.

Nupat cirkā tapušas divas jaunas programmai “Latvijas skolas soma” paredzētas izrādes, par kurām sīkāka informācija sekos.

Tāpat arī Rīgas cirkā vēl pēdējo sezonu būs skatāma izrāde-ekskursija “Brīnuma skartie”, kurā apmeklētāji ar audiogida palīdzību tiek vesti cauri cirka ēkai un tās stāstam.

Saistītie raksti

“Brīnuma skartie” būs repertuārā līdz Rīgas cirka ēkas pārbūves projekta sākumam, kas paredzēts 2020. gada rudenī.

Rekonstrukcijas laikā Rīgas cirks turpinās nodrošināt kvalitatīvu kultūras piedāvājumu un, līdzīgi kā jau šobrīd, cirka izrādes notiks dažādās vietās gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Medus raža Latvijā šogad būs zemāka nekā iepriekšējos gados. Vai būtiski celsies medus cena?
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Šļūcot, ātrums bija liels un baisas sajūtas.” Jauniete “Līvu akvaparkā” salauž kāju 1
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Latvijas piekrastē izskalotas medūzas. Toms Bricis skaidro, vai tās ir bīstamas
7 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sporta karaliene šobrīd pārdzīvo ne tos vieglākos laikus. Mūze pastāsta, cik par uzvaru varēja nopelnīt pirms pandēmijas
10 stundas