Samanta Tīna un viņas bekvokālistes "Eirovīzijas" dziesmu konkursa atklāšanā

Arvien blāvāki priekšnesumi un graujoši zaudējumi… Vai 2022. gadā izdosies lauzt Eirovīzijas neveiksmes lāstu? 54

Aija Kaukule, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
TV24
Slaidiņš: Karš beigsies tikai divos gadījumos. Viens – ja Putinam iedotu ielūgumu uz Kobzona koncertu 275
Lasīt citas ziņas

Aizvadītā gada pro­gnozes kultūrā piepildījušās gandrīz pilnībā. Galvenais paredzējums, ka “svētki būs, ja pielāgosies”, ir apstiprinājies, it īpaši, ja par svētkiem var uzskatīt kultūras procesu turpināšanos – gan klātienē, gan neklātienē.

"Eirovīzijas" 2021.gada dziesmu konkursa otrais pusfināls
CITI ŠOBRĪD LASA

Diemžēl piepildījās bažas, ka pilnīga apmeklējuma ierobežojumu atcelšana kultūras pasākumos koncertzālēs, teātros, kino un muzejos līdz 2021. gada beigām tā arī nenotiks. Lai arī vasarā piedzīvojām ierobežojumu daļēju atkusni, tomēr rudenī vīrusa trešais uzliesmojums lika pieņemt visstingrākos lēmumus, uz mēnesi visu slēdzot, bet gada nogalē kultūras pasākumi klātienē pieejami tikai zaļajā režīmā.

Piepildījās arī otrais paredzējums – pārceltie Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki vasarā notika, kaut tādā veidā, kāds prognozes paušanas mirklī nenāca ne prātā, proti, bez deju dižkoncerta Daugavas stadionā un koru sadziedāšanās atjaunotajā Mežaparka estrādē. Diemžēl nepiepildījās cerība, ka attālinātās kultūras laikā sagaidīsim Dailes teātra solīto seriālu “Smiļģa lāsts”. Varbūt labi, ka teātra ļaudis dara to, ko prot vislabāk, – spēlē teātri.

? Vai Latvija iekļūs Eirovīzijas konkursa finālā?

Eirovīzijas konkurss no tautu draudzības festivāla pēdējos gados pāraudzis itin globāla mēroga starta tramplīnā perspektīviem solistiem un grupām. Par to liecina kaut vai itāliešu grupas “Måneskin” neticamais globālais izrāviens pēc uzvaras Eirovīzijā.

2021.gada dziesmu konkursa "Eirovīzija" pirmais pusfināls

Diemžēl Latvijai pēdējos gados gadās arvien blāvāki priekšnesumi un graujoši zaudējumi (Samanta Tīna – pēdējā vietā), taču būtu laiks padomāt, vai šī platforma nevarētu kļūt par Latvijas vārda saulītē celšanas laukumu.

Šogad varētu būt cerība lauzt šo zaudējumu lāstu, jo “Supernovas” konkursa rīkotāji atgriezušies pie agrāko gadu metodes, kad dziesmas iesūta dažādi autori, nevis tās tiek mākslīgi radītas mūzikas laboratorijā kā pērn.

Ceram, ka uzvarēs spēcīgs pretendents, jo labu (un jaunu) mākslinieku mums netrūkst, un šogad Latvija iekļūs Eirovīzijas finālā Turīnā.

Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvar Itālija

? Vai tiks ieviests saimnieciskās darbības konts radošajiem?

2021. gada nodokļu reforma iedzina stūrī ne vienu vien radošo, kurš jau tāpat kāra zobus vadzī pandēmijas vārdzinātās kultūras nozares krīzē. No 1. jūlija liela daļa radošo ļaužu, autoratlīdzību saņēmēju, kļuva par tā saucamajiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuriem nu uzlikts par pienākumu pašiem skaitīt finanšu ceturkšņus, izrakstīt rēķinus, skaitīt izdevumus un nodokļus, kā arī rakstīt atskaites Valsts ieņēmumu dienestam.

Kā palīgs sarežģītajā nodokļu rēķinu sfērā jau no šā gada sākuma tika solīts tā dēvētais saimnieciskas darbības ieņēmumu (SDI) konts, kad par nodokļu nomaksu un atskaitēm rūpējas banka. Solījuma izpildes termiņš, tā īsti nepaskaidrojot iemeslus, pagarināts par gadu. Ņemot vērā, ka uz šo ieceri kā uz nerentablu skeptiski raugās banku pārstāvji un finansisti, prognozējams, ka, par spīti solītajam, gaidītais SDI konts nākamgad ieviests netiks.

Samanta Tīna uzzina, ka 2021.gadā varēs pārstāvēt Latviju "Eirovīzijā"

? Vai pieredzēsim jaunu kultūras lokdaunu?

Reklāma
Reklāma

Ja kaut ko iemācījis sāpīgais pandēmijas trešais vilnis rudenī, tad tā ir apziņa, ka ir jāņem vērā epidemiologu prognozes un vīrusa saasinājumam jāgatavojas laikus.

Diemžēl pašreizējās prognozes liek domāt, ka omikrons varētu plosīties Latvijā janvārī un februārī, ievērojami palielinot inficēto skaitu, bet pašreizējie vakcinācijas un balstvakcinācijas saguruma tempi, kā arī savdabīgais valdības lāča pakalpojums, atļaujot rīkot publiskas Vecgada svinības, liecina, ka nekādas mācības vērā netiek ņemtas un varam gaidīt jaunu kultūrvietu slēgšanu ziemā, kā tas šobrīd jau noticis Eiropas valstīs.

Cerams, ne ilgi un sāpīgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.