Foto: Erik Prozes / Postimees / Scanpix / LETA

Atklāta Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde 0

Igaunijas Teātra un mūzikas muzejā atklāta Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijai veltīta izstāde, informē Igaunijas sabiedriskais radio.

Reklāma
Reklāma
12 lietas, ko sievietes slepeni dara, bet nekad to neatzīst 4
Kokteilis
Ārsts – 4000 eiro, pārdevējs – 1500 eiro. Kādas algas, pēc mākslīgā intelekta teiktā, būtu pelnījuši Latvijas darbarūķi?
Pasauli nākamgad gaida vēl šausminošāki pārbaudījumi: gaišreģes Vangas prognozes 2026. gadam 1
Lasīt citas ziņas

Šogad Igaunijas Dziesmu un deju svētku tradīcijai aprit 150 gadu, un izstāde izveidota, balstoties uz svētku dalībnieku un apmeklētāju atmiņām.

Izstādes veidotāji saņēmuši vairāk nekā 200 fotogrāfijas un lielu apjomu pierakstītu stāstu, kas tikuši digitalizēti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp iesūtītājiem materiāliem ir arī kādas lauku meitenes atmiņas par XII Dziesmu un deju svētkiem 1947. gadā.

“Atmiņās var izlasīt, kā cilvēki brauca uz svētkiem, ko ņēma līdzi, kādu ēdienu gatavoja, ko aicināja palīgā pieskatīt māju,” stāsta izstādes kurators Kristo Matsons.

Izstādes eksponātu vidū arī dziesmu krājums no pašiem pirmajiem svētkiem 1869. gadā, suvenīrtējkanna no 1950. gadiem, dalībnieku kaklauti, piespraudītes un daudzas citas lietas.

Tāpat izstādes apmeklētāji var noklausīties svētkos visbiežāk atskaņotās dziesmas, kā arī noskatīties apjomīgu ierakstu kolekciju.

Izstāde “Mans Dziesmu svētku stāsts” būs atvērts līdz 13. novembrim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.