Ķeguma pašvaldība.
Ķeguma pašvaldība.
Foto: pašvaldības arhīvs

Atstādinātais Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktors Samohins atjaunots amatā 0

Iepriekš atstādinātais Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktors Vladimirs Samohins atjaunots amatā, noskaidroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Par Samohina atjaunošanu domes deputāti lēma aizvadītajā domes sēdē, un lēmumprojektu atbalstīja deviņi domnieki no 12.

Viens no deputātiem, kurš balsoja pret direktora atjaunošanu, bija Imants Smirnovs (JKP). Viņš uzskata, ka Samohinam, kurš ir arī domes deputāts no partijas “No sirds Latvijai” saraksta, pašam bija uz laiku jāatkāpjas no amata, kamēr tiks saņemts saskaņojums no Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD), jo tas ir reputācijas jautājums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Domnieks arī klāstīja, ka ir zināms par sūdzībām no vecākiem par skolas darbu, taču deputātiem nav pieejami visi dokumenti, kas ar tām saistīti.

Novada domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls (Vidzemes partija) apgalvoja, ka dome saņem sūdzības gan par skolu, gan pagastu pārvaldēm, taču tās, viņaprāt, ir “tehniskas problēmas”, kuras ne vienmēr būtu apspriežamas publiski. Taču viņš prognozēja, ka visus jautājumus varētu pārrunāt, atsākoties klātienes sapulcēm.

Savukārt bijušais domes priekšsēdētājs Roberts Ozols (LZP) komentēja, ka informācija par Samohina pagātni ir zināma ilgi, un pašlaik “jezga” sacelta, lai kārtotu personīgās attiecības.

No amata atstādinātais Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktors Vladimirs Samohins varēs turpināt darbu, noskaidroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka Ķeguma novada dome 22.aprīlī atbalstīja Samohina atstādināšanu no amata, līdz tiks saņemts atzinums no IKVD par to, vai viņš var turpināt ieņemt šo amatu.

Izglītības un zinātnes ministrija aģentūrai LETA ziņoja, ka IKVD, pildot savu pamatfunkciju – izvērtēt personu atbilstību pedagoga amatam – aprīlī konstatēja, ka uz Ķeguma komercnovirziena vidusskolas direktoru attiecas Izglītības likuma 50.pantā noteiktie ierobežojumi strādāt par pedagogu un viņš nav saņēmis IKVD atļauju strādāt par pedagogu.

Izglītības likuma 50.pants paredz, ka par pedagogu nedrīkst strādāt persona, kas sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas, izņemot gadījumu, kad pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas IKVD izvērtējis, vai tas nekaitē izglītojamo interesēm, un atļāvis šai personai strādāt par pedagogu.

Reklāma
Reklāma

Savukārt nedēļu pēc domes sēdes IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga aģentūru LETA informēja, ka Samohins iesniedzis dienestam nepieciešamos dokumentus, un komisijas sēdē nolemts Samohinam ļaut strādāt par pedagogu.

Samohins strādā par Ķeguma komercnovirziena direktoru kopš 2014.gada 1.septembra.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.