Ķeguma pašvaldība.
Ķeguma pašvaldība.
Foto: pašvaldības arhīvs

Zināms, kāpēc no amata atbrīvots Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Rūde 0

Pārmetot nespēju sadarboties, no amata trešdien atbrīvots Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde (JKP), noskaidroja aģentūra LETA.

VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Lasīt citas ziņas

Par lēmumprojektu domes sēdē ziņoja domes priekšsēdētājs priekšsēdētājs Raivis Ūzuls (Vidzemes partija). Viņš komentēja, ka motivāciju šādam lēmumprojektam nosaukt ir grūti, taču galvenā problēma esot Rūdes nespēja sadarboties. “Es būšu īss un konkrēts,” pauda Ūzuls.

Savukārt pats Rūde, par kura atbrīvošanu nobalsoja 11 domnieki no 13, apgalvoja, ka galvenais iemesls atbrīvošanai ir saistīts ar viņa darbībām, mēģinot pievērst uzmanību situācijai ap Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas direktoru Vladimiru Samohinu, kura atbilstību amatam izvērtējot Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka Ķeguma novada domnieki šodienas domes sēdē plāno skatīt jautājumu par Samohinu, kurš līdz atkārtota atzinuma saņemšanai no atbildīgajām instancēm no amata ir atstādināts.

IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga aģentūru LETA informēja, ka 15.aprīlī IKVD ir nosūtījis Ķeguma novada domei vēstuli, lūdzot līdz 30.aprīlim sniegt skaidrojumus par Izglītības likuma 50.panta pirmās daļas ievērošanu novada izglītības iestādēs. Pants paredz, ka par pedagogu nedrīkst strādāt persona, kas sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas, izņemot gadījumu, kad pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas IKVD izvērtējis, vai tas nekaitē izglītojamo interesēm, un atļāvis šai personai strādāt par pedagogu.

Savukārt Ūzuls aģentūrai LETA apstiprināja, ka pēc IKVD un Iekšlietu ministrijas Informācijas centra vēstulēm saistībā ar Samohina sodāmību direktors ar izpilddirektores rīkojumu no amata ir atstādināts un skolā neuzturas. Dome lūgusi IKVD atzinumu, vai direktors var turpināt darbu. Jautājumu par Samohinu, kurš savulaik ir vadījis skolu Pļaviņu novadā un bijis arī Ūzula pārstāvētās Vidzemes partijas valdes loceklis un Pļaviņu novada domes deputāts, domnieki skatīs šodien paredzētajā domes sēdē.

Ūzuls stāstīja, ka, pieņemot Samohinu darbā 2014.gadā, toreizējā domes vadība saņēmusi nepieciešamos saskaņojumus no IKVD un Izglītības un zinātnes ministrijas, turklāt arī par sodāmībām bijis zināms. Samohins esot sodīts par pagājušā gadsimta 90.gados pastrādāto, un jaunus likuma pārkāpumus nav veicis, apgalvoja domes priekšsēdētājs, sīkāk nekomentējot nodarījumu būtību.

“Tracis sacelts diezgan skaļš. Tā ir vētra ūdens glāzē, jo notikusi sistēmas kļūda. Nav pareizi cilvēkam, kurš saņēmis saskaņojumu, tagad uzteikt darbu,” komentēja domes vadītājs, solot sagaidīt IKVD atzinumu un rīkoties atbilstoši tam.

Pēc domes priekšsēdētāja domām, Samohins var turpināt vadīt iestādi, jo sodāmība ir sena, un “katram noteikti ir kāda lieta pirms 20-24 gadiem”, kas varētu kaitēt reputācijai. Viņaprāt, pašlaik skolas reputācijai vairāk var kaitēt direktora nepamatota atlaišana.

Pats Samohins aģentūrai LETA sacīja, ka ir pieprasījis jaunu dienesta atzinumu, jo mainījušās likumdošanas normas. Plašākus komentārus viņš būšot gatavs sniegt pēc IKVD vērtējuma saņemšanas.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Samohinu kā Pļaviņu novada direktoru sodījis ar naudas sodu par amata savienošanas un komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB konstatējis, ka Samohins no 2007.gada 28.decembra līdz 2013.gada 19.septembrim savienojis savu valsts amatpersonas amatu ar aizliegtu valdes locekļa amatu SIA “Arkāns”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Turklāt Samohins veica amata pienākumus interešu konflikta situācijā, jo kā skolas direktors deva rīkojumu apmaksāt sev piederošās firmas “Arkāns” iesniegtās pavadzīmes. Vienlaikus Samohins ir pārkāpis komercdarbības ierobežojumus, jo viņš, būdams iepriekšminētās firmas īpašnieks, bez atklāta konkursa saņēma ģimnāzijas pasūtījumu un finanšu līdzekļus.

Pārbaudes gaitā nav iegūti pierādījumi tam, ka Samohins apzināti nav sniedzis rakstveida informāciju Pļaviņu novada domei par savu mantisko vai personisko ieinteresētību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Krievijā aizliedz pieminēt “Vagner” un Prigožina vārdu. Kas noticis?
Lasīt citas ziņas
“Var gadīties, ka mums notiks kardināla iekšējā varas pārdale…” Saruna ar Ilgu Kreitusi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
“Krievi pāriet uz aizsardzību…” Slaidiņš pārliecināts, ka tuvākajā laikā gaidāma strauja notikumu attīstība Ukrainā
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem?
23:09
Divgadniekam Ziemeļkorejā piespriests mūža ieslodzījums, viņš nekad neredzēs dzīvi ārpus cietuma sienām
22:34
Daudzsološs sākums “Rīgas festivāla” programmai
22:01
Krievijas teritorijā atkal rosās krievu brīvprātīgie: notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas un sprādzieni
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem
Tas ir tāpēc, ka Krievija nepiedalījās… Krievijas medijos izsmieti Latvijas hokeja izlases panākumi
FOTO. Dārza karalienes! Cita par citu skaistākas – Rīgas centrā 100 rožu šķirņu izstāde
Trīs zēni un viena meitene! Tallinā piedzimuši četrīši
Uz Dienvidu tilta apgāzusies kravas automašīnas piekabe ar koka dēļu atgriezumiem
Šausminošs moments: lidojuma laikā lidmašīnā uzsprāgst elektroniskā cigarete, izraisot paniku pasažieros
Bahmutas virzienā Krievijas armija pārgājusi aizsardzībā
FOTO. Aizvadīta Rīgas sezonas atklāšanas regate! Uzlabota vairāku Rīgas jahtklubu infrastruktūra
LTV par ķibeli ar hokejistu sagaidīšanas tiešraidi pie Brīvības piemineļa: “Atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos…”
Nedaudz, bet tomēr – Latvijas iedzīvotāju skaits pērn palielinājies par 0,4%; Rīgā un Pierīgā dzīvo 53%
FOTO, VIDEO. Suņi, kaķi, putni un skaista Latvija: ar ko soctīklos dalās mūsu jaunais prezidents Rinkēvičs?
“Tas ir grūti. Darba vietā nemitīgi tiek baumots” – vai tam ir kāds risinājums?
hokejā Latvijas ekonomikai piesaistījis 44 miljonus eiro. Par ko šī nauda tika tērēta?
“Šajā reizē sods ir par bargu,” SEPLP locekle par portāla sodīšanu vārda “deportācija” dēļ
CILVĒKSTĀSTS. “Es netīšām nošāvu govi. Pašam pilnas acis ar šaujampulveri” – Andris pēc negadījuma zaudējis redzi, taču ne dzīvesprieku
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
„Režisores priekšstatu skavās.” Dailes teātra iestudējuma „Lilioms” recenzija
“Es gandrīz nekad tās sirēnas nedzirdu…” Metla-Rozentāle norāda ne vien uz trauksmes sirēnu, bet arī mobilo tīklu darbības problēmām
Klimata izmaiņas. Tā ne tikai šķiet – alerģijas ik sezonu kļūst arvien spēcīgākas. Pētnieki meklē risinājumus
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Drossinternets.lv: Sākoties vasaras brīvdienām, jāpievērš uzmanība bērnu pavedināšanas riskiem internetā
LA.LV jautā Slaidiņam: Kas varētu būt dronu sūtītājs pie Krievijas elites mājām, tādējādi pārbiedējot Kremļa svītu?