Laukos
Politika

Atvieglo iespējas mazumtirdzniecības uzņēmumiem labdarībai ziedot dzīvnieku izcelsmes pārtiku0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA

Valdība atbalstījusi Zemkopības ministrijas priekšlikumu atvieglot mazumtirdzniecības uzņēmumiem iespēju ziedot labdarībai dzīvnieku izcelsmes pārtiku, piemēram, gaļu un gaļas produktus, zivis, piena produktus, olas labdarības organizācijām.

To paredz Ministru kabineta noteikumi “Prasības mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas piegādā mājputnu olas vai ziedo dzīvnieku izcelsmes pārtiku”.

Kā zināms, pārtikas izšķērdēšanas samazināšanas pasākumi ir viena no Latvijas un Eiropas Savienības aktualitātēm. Lai samazinātu pārtikas izšķērdēšanu un atvieglotu pārtikas ziedošanu, jaunie noteikumi ļauj mazumtirdzniecības uzņēmumiem bez uzņēmuma atzīšanas ziedot dzīvnieku izcelsmes pārtiku.

Vienlaikus ministrijā norāda, ka ziedoto pārtiku no mazumtirdzniecības uzņēmumiem varēs saņemt tikai labdarības organizācijas – biedrības un nodibinājumi, kā arī reliģiskās organizācijas un to iestādes, kas nodarbojas ar labdarību un ir reģistrētas Pārtikas un veterinārajā dienestā kā pārtikas aprites uzņēmumi.

Tāpat arī noteikumi ļauj mazumtirdzniecības uzņēmumiem mājputnu olas, sākot ar 22. dienu pēc to izdēšanas līdz derīguma termiņa “ieteicams līdz….” beigām piegādāt citiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas var nodrošināt olu termisku apstrādi.

“Prasības mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas piegādā mājputnu olas vai ziedo dzīvnieku izcelsmes pārtiku” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.