Austrijas futbolisti uzvar Eiropas čempionāta finālturnīra debitanti Ziemeļmaķedoniju 0

Austrijas futbola izlase svētdien Bukarestē Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā spēlē ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja turnīra debitanti Ziemeļmaķedoniju.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Austrijas izlases labā vārtus guva Štefans Lainers, Mihaels Gregoričs un Marko Arnautovičs, bet pretiniekiem izcēlās Ziemeļmaķedonijas futbola leģenda Gorans Pandevs.

Mačs iesākās asā cīņā, bet pirmie vārti tika gūti 18.minūtē, kad pēc Marcela Sabicera piespēles Lainers augstā lēcienā no asa leņķa ieraidīja bumbu mērķī -1:0. Četras minūtes vēlāk no tuvas distances bumbu virsū Ziemeļmaķedonijas vārtsargam uzsita Saša Kalajdžičs.

Spēles 28.minūtē Ziemeļmaķedonija izlīdzināja rezultātu. Nedz Austrijas izlases aizsargi, nedz vārtsargs nespēja nofiksēt bumbu, kas soda laukumā nonāca pie Pandeva, ziemeļmaķedoniešu futbolistam panākot 1:1.

Tuvojoties otrā puslaika vidum, abām komandām bija pa bīstamam uzbrukuma, taču rezultāts palika nemainīgs. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, pēc Dāvida Alabas centrējuma pretī vārtiem kāju izstiepa Gregoričs, kurš panāca 2:1.

Mača 88.minūtē punktu Austrijas izlases uzvarai pielika Marko Arnautovičs, kurš izmantoja Ziemeļmaķedonijas izlases futbolistu kļūdu pie sava soda laukuma. Austrijas uzbrucējs ātri ieskrēja soda laukumā un izdarīja netraucētu sitienu, panākot 3:1.

Zīmīgi, ka Pandevs 37 gadu un 321 vecumā kļuva par otru visu laiku vecāko vārtu guvēju finālturnīrā. Visu laiku vecākais vārtu guvējs ir Austrijas izlases kādreizējais uzbrucējs Ivica Vastičs, kurš vienā no 2008.gada finālturnīra spēlēm guva vārtus 38 gadu un 257 dienu vecumā.

Austrijas izlasē ir gana pieredzējuši futbolisti katrā no pozīcijām, ieskaitot vidējo līniju, kurā spēlē komandas kapteinis Juliāns Baumgartlingers no Leverkūzenes “Bayer”, kā arī uzbrukumu, kur Marko Arnautovičs 89 spēlēs guvis 27 vārtus. Tomēr valstsvienībā maz spēļu ir vārtsargiem – 15 uz trijiem.

Arī Ziemeļmaķedonijai netrūkst izlases rindās spēlējušu vīru, ieskaitot komandas rekordistu ar 38 gūtiem vārtiem 120 spēlēs – 37 gadus veco komandas kapteini Goranu Pandevu.

Ziemeļmaķedonijas izlasi kopš 2015.gada vada vietējais speciālists Igors Angelovskis, bet Austrijas komandu kopš 2018.gada diriģē Vācijas speciālists Franko Foda. Abas komandas divreiz tikās arī šo Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijā, atrazdamās vienā grupā ar Latvijas izlasi. Abas reizes ar 2:1 un 4:1 pārāki bija austrieši, kas ir šīs cīņas favorīti arī Bukarestē.

Sagatavošanās posma laikā Austrija ar 0:1 zaudēja Anglijai un spēlēja 0:0 ar Slovākiju, kamēr Ziemeļmaķedonija spēlēja 1:1 ar Slovēniju un sagrāva Kazahstānu – 4:0.

Austrija Eiropas čempionātu finālturnīros spēlē trešo reizi, nekad iepriekš no grupas neizkļūstot, bet Ziemeļmaķedonijai debijā katrs iegūt punkts būs kā uzvara.

Vēlāk plkst.22 Amsterdamā mājinieki otrā C grupas spēlē uzņems Ukrainu. Arī šo maču translēs kanāls TV6.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.

Austrijas izlases sastāvs: Daniels Bahmans, Andreass Ulmers, Martins Hinteregers, Aleksandars Dragovičs (Filips Līnhārts, 46.min.), Štefans Lainers, Dāvids Alaba, Ksavers Šlāgers (Štefans Ilzankers, 90.min.), Konrāds Laimers (Juliāns Baumgartlingers, 90.min.), Kristofs Baumgartners (Mihaels Gregoričs, 58.min.), Marcels Sabicers, Saša Kalajdžičs (Marko Arnautovičs, 59.min.).

Ziemeļmaķedonijas izlases sastāvs: Stole Dimitrijevskis, Visars Musliu (Milans Ristovskis, 86.min.), Darko Velkovskis, Stefans Ristovskis, Ezģans Alioski, Eljifs Elmass, Arijans Ademi, Eniss Bardi (Ivans Tričkovskis, 82.min.), Bobans Nikolovs (Egzans Bejtulajs, 63.min.), Aleksandars Trajkovskis (Tihomirs Kostadinovs, 63.min.), Gorans Pandevs.