Azerbaidžānas Republikas Ārlietu ministrijas paziņojums par godu 8. novembrim – Uzvaras dienai 0

8. novembris ir Uzvaras diena, kas tiek pieminēta par tūkstošiem azerbaidžāņu dzīvību un asiņu cenu 44 dienas ilgā Tēvijas kara rezultātā, kas izbeidza gandrīz 30 gadus ilgušo Armēnijas un Azerbaidžānas konfliktu un Azerbaidžānas teritoriju okupāciju, atjaunojot simtiem tūkstošu azerbaidžāņu bēgļu un iekšzemē pārvietoto personu pamattiesības, vienlaikus nodrošinot miera un sadarbības iespēju reģionā.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Azerbaidžāna, kopš pirmajiem neatkarības gadiem, būdama pakļauta kaimiņvalsts Armēnijas militārās agresijas, okupācijas, etniskās tīrīšanas un genocīda politikai un saskaroties ar gandrīz miljona bēgļu un iekšzemē pārvietoto personu izaicinājumu, vienmēr ir paziņojusi, ka nekad nepieļautu okupācijas faktu, neskatoties uz apņemšanos ievērot miera procesu.

Armēnijas iesaistīšanās sarunās, lai imitētu daudzu gadu status quo saglabāšanu, tās agresīvās politikas pastiprināšana un militāri politiskās provokācijas, izvirzot jēdzienu “jauni kari jaunām teritorijām” neveiksmīgas ieņemšanas rezultātā. adekvāti starptautisko mediatoru pasākumi, kuri pievēra acis uz šīm nekonstruktīvajām darbībām, bija faktori, kas noveda pie 44 dienas ilgā Tēvijas kara.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tēvijas kara rezultātā Azerbaidžāna panāca starptautisko tiesību normu un principu nodrošināšanu, tostarp tās teritoriālo integritāti, suverenitāti, robežu neaizskaramību, tādējādi īstenojot 4 ANO Drošības padomes rezolūcijas.

Neskatoties uz Armēnijas pastrādātajiem kara noziegumiem pret azerbaidžāņiem, kas dzīvo blīvi apdzīvotās vietās, kas atrodas tālu no frontes līnijas 44 dienu laikā, mūsu tautas vienotības un solidaritātes rezultātā Uzvarošā Augstākā vadītā Azerbaidžānas krāšņās armijas drosme. Virspavēlnieks tika atbrīvotas vairāk nekā 300 apmetnes, tostarp Džabrailas, Fuzuli, Zangilānas, Gubadli un Shusha pilsētas.

Pēc Azerbaidžānas kultūras un vēstures pērles Šušas atbrīvošanas 2020. gada 8. novembrī un Armēnijas bruņoto spēku izvešanas no Kalbadžaras, Agdamas un Lačinas apgabaliem saskaņā ar 10. novembra trīspusējo paziņojumu, ko parakstījuši Azerbaidžānas vadītāji. , Krieviju un Armēniju, tika nodrošināta mūsu teritoriālā integritāte.

Apņēmusies pildīt savas saistības, Azerbaidžāna, uzsākot miera iniciatīvu tūlīt pēc kara un konflikta beigām, sāka aktīvi veicināt abu valstu attiecību normalizācijas un miera procesa ideju, veicot pasākumus vērienīgai atjaunošanai. un būvniecības darbi atbrīvotajās teritorijās, kā arī Garabagas reģionā dzīvojošo Armēnijas iedzīvotāju reintegrācija mūsu sabiedrībā.

Neskatoties uz to, kārtējo reizi kavējot miera līguma sarunas, turpinot militāri politiskās provokācijas, kā arī mīnu draudus, Armēnija izvēlējās izturēšanas ceļu, lai apdraudētu miera procesu, mūsu pilsoņu dzīvības, reģionā veiktos atjaunošanas un rekonstrukcijas darbus. Tajā pašā laikā, pretēji savām saistībām, Armēnija ne tikai neatsauca Armēnijas bruņotos spēkus, kas bija galvenais miera un drošības apdraudējuma avots reģionā, bet arī turpināja tos finansiāli atbalstīt un neatturējās no nelikumīgas ieroču pārvietošanas, militāro aprīkojumu, mīnas uz Azerbaidžānas teritorijām. Armēnija arī atteicās nodot 8 Azerbaidžānas ciemus, kas joprojām atrodas okupācijā.

Reklāma
Reklāma

Ignorējot Azerbaidžānas brīdinājumus dažādos līmeņos un platformās, nelegālie Armēnijas bruņotie spēki Azerbaidžānas teritorijās šogad septembrī pastiprināja savas provokācijas un veica kājnieku mīnas sprādzienu, kurā diennaktī gāja bojā 6 Azerbaidžānas civiliedzīvotāji un policisti. Reaģējot uz to, 2023.gada 19.-20.septembrī, lai izbeigtu nelegālo armēņu spēku pastāvēšanu, kā arī atjaunotu pilnīgu suverenitāti pār visām tās teritorijām, Azerbaidžāna 24 stundu laikā veica pretterorisma pasākumus Garabagā. novads.

Pašlaik pēc Armēnijas bruņoto spēku pastāvēšanas un Armēnijas radītā marionešu režīma izbeigšanas mūsu teritorijās ir plašas iespējas mieram un stabilitātei reģionā.

Ņemot vērā šos daudzsološos apstākļus, apņemoties normalizēt attiecības starp abām valstīm, kā arī nodrošināt Garabagas reģionā dzīvojošo Armēnijas iedzīvotāju reintegrāciju, Azerbaidžāna aicina Armēniju demonstrēt konstruktīvu un taisnīgu nostāju miera procesā. lai pareizi izprastu reālo situāciju reģionā.

Armēnijai beidzot ir jāatzīst, ka mieram un sadarbībai reģionā nav alternatīvas.

8. novembrī – Uzvaras dienā, mēs godinām visdārgāko piemiņu par mūsu mocekļiem, kuri ziedoja savas dzīvības mūsu neatkarības, teritoriālās integritātes un suverenitātes labā.h visdziļākā cieņa un pateicība!

Priecīgu Uzvaras dienu!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.