Vai Eiropa var palīdzēt Armēnijai? Kudors: “Ir grūti palīdzēt valstij, kas atkarīga no Krievijas, bet…” 28

“Armēnija ir ekonomiski atkarīga no Krievijas,” Tv24 raidījumā “Globuss” norāda politologs Andis Kudors. Ir grūti palīdzēt tādai valstij, kas ir stingri saistīta ar Krieviju, viņš skaidro.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu
Lasīt citas ziņas

“Bet tas nenozīmē, ka tas ir neiespējami. Tas ir iespējami,” viņš uzsver.

Rietumu stratēģiskā neizlēmība un nevēlēšanās ļoti aktīvi iesaistīt šīs valstis [red. Armēniju un Gruziju], paver iespējas Krievijai darboties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd ir vēsturisks brīdis – Krievija ir vāja. Taču ne galīgi nespējīga, viņš piebilst.

Ir grūti prognozēt, kā viss izvērtīsies. Svarīgākais ir tas, kas notiks iekšēji. Viņi saprot, ka viņus mēģinās gāzt, bet ir grūti prognozēt turpmāko notikumu attīstību.

Viņš izsaka metaforiski apgalvojumu, runājot par Krieviju: “Pat ievainotais lauva var tikt galā ar kaut kādiem suņiem.” Viņš uzsver, ka runā par valstu mērogu, nevis cenšas kādu noniecināt.

A.Kudors apgalvo, ka nav tā, ka Krievija neiesaistās, jo tai nav spēka, un pauž pārliecību, ka viņiem ir diezgan liela politiskā motivācija Armēnijas un Azerbaidžānas jautājumā.

Kopš Azerbaidžānas 19.septembra zibensofensīvas no Kalnu Karabahas Armēnijā ieradušies jau aptuveni 85 000 bēgļu, piektdien pavēstīja Armēnijas varasiestādes.

Tiek lēsts, ka 2021.gadā Kalnu Karabahā dzīvoja aptuveni 120 000 armēņu.

Armēnijas varasiestādes šodien arī pavēstīja, ka Kalnu Karabahā pirmdien notikušajā sprādzienā degvielas noliktavā bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 170 cilvēkiem. Sprādziens pie reģiona galvaspilsētas Stepanakertas notika laikā, kad iedzīvotāji stāvēja rindā pie noliktavas, lai iegādātos degvielu savām automašīnām pirms bēgšanas uz Armēniju.

Pēc Azerbaidžānas armijas pagājušās nedēļas uzbrukuma vairāk nekā 30 gadus “de facto” pastāvējušās Kalnu Karabahas armēņu republikas varasiestādes nākamajā dienā faktiski kapitulēja Baku priekšā.

Ceturtdien Kalnu Karabahas armēņu republika paziņoja, ka no 2024.gada 1.janvāra pārstās pastāvēt.

Lai gan Azerbaidžāna solījusi Kalnu Karabahā respektēt etnisko armēņu tiesības, daudzi strīdus reģiona iedzīvotāji nolēmuši bēgt, baidoties no Azerbaidžānas represijām, kā arī ņemot vērā Azerbaidžānā gadu desmitiem teju oficiālās ideoloģijas līmenī pastāvošo naidu pret armēņiem un Armēniju.

Sekmējot bēgļu plūsmu, Azerbaidžāna svētdien atbloķēja Lačinas koridoru – vienīgo ceļu, kas Kalnu Karabahu savieno ar Armēniju.

Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans ceturtdien valdības sēdē apsūdzēja Azerbaidžānu par etniskās tīrīšanas kampaņu Kalnu Karabahā un atzina, ka drīz Kalnu Karabahu būs pametuši visi armēņi.

Reklāma
Reklāma

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.