Etniskā armēniete un bēgle no Kalnu Karabahas 2023. gada 2. oktobrī gaida blakus savai automašīnai Vajkas pilsētā pirms evakuācijas uz dažādām Armēnijas pilsētām.
Etniskā armēniete un bēgle no Kalnu Karabahas 2023. gada 2. oktobrī gaida blakus savai automašīnai Vajkas pilsētā pirms evakuācijas uz dažādām Armēnijas pilsētām.
Foto: AFP/SCANPIX

VIDEO. ANO misija paziņojusi, ka Kalnu Karabahā palikuši 50 līdz 1000 etnisko armēņu 26

Kalnu Karabahā palikuši tikai 50 līdz 1000 etnisko armēņu, secinājusi ANO misija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 13
TV24
“Situācija mainās pa stundām!” Saņemti divi pilnīgi pretēji ziņojumi no frontes. Kurš melo?
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās
Lasīt citas ziņas

Tiek lēsts, ka pirms Azerbaidžānas ofensīvas Kalnu Karabahā dzīvoja 120 000 armēņu.

Pēc Azerbaidžānas armijas 19.septembra zibensofensīvas vairāk nekā 30 gadus “de facto” pastāvējušās Kalnu Karabahas armēņu republikas varasiestādes nākamajā dienā faktiski kapitulēja Baku priekšā, un Kalnu Karabahas armēņi masveidā aizplūda uz Armēniju.

CITI ŠOBRĪD LASA

1.oktobrī pēc Azerbaidžānas uzaicinājuma Kalnu Karabahā pirmo reizi 30 gadu laikā ieradās ANO misija, lai iepazītos ar situāciju un izvērtētu, kāda humānā palīdzība vajadzīga Kalnu Karabahas iedzīvotājiem.

ANO darbinieki devās no Agdamas uz Stepanakertu. Apmeklētajās pilsētas daļās misija nekonstatēja nekādus bojājumus civilajai infrastruktūrai, tai skaitā slimnīcām, skolām un dzīvojamajām ēkām, kā arī kultūras un reliģiskajiem objektiem, teikts ANO misijas ziņojumā.

Tomēr misija norādīja, ka to pārsteidzis tas, cik ātri vietējie iedzīvotāji pameta savas mājas. Kopš pamiera noslēgšanas ANO nav saņemti ziņojumi par vardarbības gadījumiem pret civiliedzīvotājiem Kalnu Karabahā.

Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana preses pārstāve pirmdien paziņoja, ka Armēnijā ieradušies 100 625 Kalnu Karabahas bēgļi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.