Normunds Bergs
Normunds Bergs
Foto: Ivars Bušmanis

Bergs: Rīgā skolu skaitu vajag samazināt vismaz par pusi un skolotāji jāatlaiž, ja neuzlabojas skolēnu sniegums 280

Protams, mazliet uzsit asinis. Pašvaldību skolas šobrīd pieder pašvaldībām Latvijā. Svētākais deputātu pienākums bija demonstrēt visas labās lietas un likt citiem no tā mācīties. Bet ideja maksāt skolotājam pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem varbūt virspusēji šķiet pievilcīga, bet kopumā – kļūdaini un aplami, šādu viedokli TV24 raidījumā “Preses klubs” izteica Normunds Bergs, uzņēmējs un LTRK padomes loceklis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Tas, kas ir nepieciešams, un tas, kas mums pietrūkst, Izglītības un zinātnes ministrijā vismaz publiski nav tādas jēdzīgas statistikas – tad varētu iedot atgriezenisko saiti skolotājam

Ja pāris gadus no vietas ir slikti rezultāti centralizētajā eksāmenā, tad pirmajā gadā skolotājam ir jāiet kvalifikācijas celšanas kursos, un ir jāpievērš uzmanību, kas notiek un kur ir tā grūti palīdzēt skolotājam, tā uzskata uzņēmējs.

CITI ŠOBRĪD LASA
Ja, teiksim, pēc trīs gadiem skolotāja sniegumam nav uzlabojumu, tad viņam jārotē prom darba tirgū un skolā tādam nav vienkārši vietas. Šis process absolūti nenotiek skolās itin nekur.

Kaut kā skolotāji ir uzbūvējuši imidžu, ka skolā strādā tas ir aicinājums, tā ir misija un brīdī, kad tu tur esi, tu esi neaizskarams.

Kopumā tas ir tāds pats darbs, kas būtu jāmēra, jānovērtē labākie cilvēki jāceļ augšā pa karjeras kāpnēm un sliktākie jārotē ārā tā, kā notiek jebkurā darbā, skarbs ir Bergs.

Rīgā ir vislielākās problēmas – Rīgā skolēnu un skolu ir visvairāk. Rīgā skolu skaitu varētu vismaz par pusi! Starptautiskā prakse rāda, ka tādās pilsētās kā Rīga ir vajadzīgs lielas vidusskolas. Rīgā mēs redzam tās labākās ģimnāzijas un tur viss ir kārtībā, izņemot, varbūt telpas nav atbilstošas. Bet pārējais Rīgas skolu klāsts – ir šausmīgi raibs, tāpat kā visa Latvija.

Man ir bail nosaukt kādu lauku ciemu, lai viņus neapvainotu, bet es domāju, ka zemākā gala Rīgas skolas ir pat zem lauku skolu līmeņa, tā uzskata Bergs.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.