Laukos
Mežsaimniecība

Gada darījums: “Bergvik Skog” par 324 miljoniem eiro pārdevis 111 100 ha Latvijas meža0

Foto: LVM

Šodien Zviedrijas uzņēmums “Bergvik Skog” pārdod savus meža īpašumus un nodod uzņēmumu darbību kopā ar visiem darbiniekiem Latvijā sabiedrībai “Södra”, informē uzņēmumā.

Pārdošana attiecas uz “Bergvik Skog” un “Ruda” un ietver 111 100 ha zemes, no kuriem 80 300 ha veido produktīva meža zeme.

Darījuma summa sasniedza 324 miljonus eiro.

Kā liecina uzņēmumā mājaslapā publicētā informācija, “Bergvik Skog” savas 10 gadu darbības laikā ir izveidojis un attīstījis meža īpašumus Latvijā. “Mūsu organizācija Latvijā ir augusi ar vīziju par ilgtermiņa vērtību radīšanu un ar augstām vides, efektivitātes un mežsaimniecības ambīcijām. Interese par šo darījumu bija liela. Procesā piedalījās daudzi nopietni un vērā ņemami dalībnie,” norāda uzņēmumā.

“Gribu izteikt lielu paldies personālam un darbiniekiem par to fantastisko darbu, ko viņi ir ieguldījuši uzņēmumā laikā, kad īpašnieks bija Zviedrijas uzņēmums Bergvik Skog. Viņu kompetence un mērķtiecība bija noteicošais faktors, lai izveidotu šos lieliskos uzņēmumus, kurus mēs tagad pārdodam Södra, un esmu priecīga, ka Södra ir nodoms turpināt šādu pašu ambiciozo mežsaimniecības virzienu,” saka Zviedrijas uzņēmuma “Bergvik Skog” izpilddirektore Elizabete Salandere Bjerklunda.

Jau ziņots, ka interesi par Zviedrijas “Bergvik Skog” piederošo Latvijas mežu iegādi ir izrādījuši 20 uzņēmumu, tostarp arī trīs uzņēmumi no Latvijas. Zemi bija plānots pārdot līdz šā gada beigām.

Iepriekš tika minēts, ka par īpašumu iegādi interesējās arī “Latvijas valsts meži”.

Zviedrijas uzņēmums “Bergvik Skog AB” savu darbību Latvijā uzsāka 2008. gadā, iegādājoties 100% SIA “Fraxinus” kapitāldaļu un četriem Zviedrijas uzņēmumiem piederošās SIA “Ruda” 100% kapitāldaļas. Reizē ar SIA “Fraxinus” iegādi Bergvik Skog AB iegādājās SIA ”Fragaria”(zemes īpašumi Latvijas rietumos) un SIA “Myrtillus” (zemes īpašumi Latvijas austrumos). 2010. – 2011. gadā, veicot uzņēmuma iekšējo reorganizāciju, SIA “Fraxinus” tika pārdēvēta par “Bergvik Skog”, kas šobrīd nodarbojas ar SIA “Fragaria”, SIA “Myrtillus” un SIA “Ruda” meža īpašumu apsaimniekošanu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Bergvik Skog” apgrozījums bija 2,423 miljoni eiro, bet peļņa bija 275 931 eiro.

Zviedrijas “Södra” Latvijā ir meitasuzņēmums SIA “Sodra mežs”, kurai kopš 2006.gada pieder mežs Latvijā Vidzemes un Kurzemes reģionā.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.