“Bet šis reāli feini!” – pieklājību iedvesmojošs piedāvājums, vai piekrīti? 0
Tāda it kā maza lieta, bet patīkami un forši – socvietnē “X” izvērtusies diskusija par kādu tiešām netipisku āra reklāmu pie kafejnīcas, kurā par laipnu sarunu ar pārdevēju var iegūt nelielu atlaidi kafijas tasei. Šī “projekta mērķauditorija” ir jaunieši, kuriem bieži vien ar tādu lietu kā elementāra pieklājība veicas samērā grūti.
Pārdevēji un vispār apkalpojošajā sfērā strādājošie ik dienu redz, kāda sabiedrība ir īstenībā – sagurusi, steidzīga un nevērīga, arī īgna. Bet, ja cilvēks ienāk telpā ar “labrīt” un sarunu sāk ar “lūdzu”, uzreiz ir cita atmosfēra un attiecības veidojas daudz patīkamākas.
Tiesa gan komentāros augstāk minētā piedāvājuma efektu novērtē dažādi. Vieni saka, ka “laipnība nav diņģēšanās, tā ir normāla cilvēciska uzvedība.” Citi atspēko to ar viedokli, ka “pieklājība neko nemaksā, bet daudz dod.”
Kāds komentāros arī minējis, ka uzrunājot jauniešus ar pieklājību, arī viņi atbildēs tāpat. Un tā tas strādā – ar piemēru. Jo vairāk mēs paši rādām labos piemērus, jo vairāk tas kļūst par normu. Vienkārši un dabiski. Lūk, komentāru izlase!






