Valdis Zatlers.
Valdis Zatlers.
Foto: LETA

Bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers: pret mani Putins neko tādu neatļāvās! 0

LTV intervijā “Dzīvei nav melnraksta” viesojās bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers. Viņš stāstīja gan par savu bērnību, gan profesijas izvēli, gan arī par notikumiem, kas risinājās viņa prezidenta karjeras laikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 180
Lasīt citas ziņas

Valdis Zatlers, kurš pēc izglītības ir ārsts, traumatologs ortopēds Latvijas valsti vadīja no 2007. līdz 2011.gadam. Daudziem latviešiem viņš palicis atmiņā kā pirmais un pagaidām vienīgais prezidents, kurš 2011.gadā, izmantojot sev Satversmē dotās tiesības, ierosināja Saeimas atlaišanu.

Runājot par šā brīža notikumiem Ukrainā, Zatlers atceras arī savu tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu: “Maskavā mums bija oficiāla vizīte. Šobrīd es diezgan kritiski izsakos par to, kas notiek, par Krievijas varu un tās nodomiem, bet es biju tas Latvijas prezidents, kas vienīgais bija oficiālā vizītē Maskavā. Pēc savas būtības es neesmu rusofobs, bet tas režīms, ko tas dara…”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī par pirmo tikšanos aci pret aci ar Vladimiru Putinu Zatleram ir īpašs stāsts:

“Bukarestē es vienkārši piegāju viņam klāt un iepazīstināju ar sevi. Teicu, ka būtu vērts parunāt par mūsu kaimiņu attiecībām. Tas viņam bija pārsteigums!

Tas arī radīja tālāko formu… Nākošajās dienās mēs jau skaidri pateicām, ka Baltijas valstis neļaus sev kāpt uz galvas.”

Bijušais prezidents teic, ka ļoti svarīgs ir tieši pirmais tikšanās moments un tas, kādu iespaidu tas rada. “Kāpēc Merkelei rīdīja virsū suņus (kādā tikšanās laikā Vladimirs Putins blakus Vācijas kanclerei Angelai Merkelei nosēdināja savus suņus, zinot to, ka Merkelei ir izteiktas bailes no šiem dzīvniekiem – red.), zinot, ka viņa baidās no suņiem? Pret mani neko tādu neatļāvās! Un es nezinu, kāpēc… Varbūt tiešām tāpēc, ka es nebaidos?”- tā laika notikumus atceras Zatlers.

Visu interviju skaties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI