Boriss Džonsons un Volodomirs Zelenskis.
Boriss Džonsons un Volodomirs Zelenskis.
Foto. UKRAINE PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

Boriss Džonsons nosauc galveno iemeslu, kā varēja izvairīties no Krievijas iebrukuma Ukrainā 42

Bijušais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izteicies par iemesliem, kas bija būtiski, lai Krievija tomēr nebūtu sadūšojusies iebrukt Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Slejā laikrakstam “The Washington Post” Džonsons kā pirmo iemeslu atzīmēja, ka Rietumvalstis izmantoja diplomātisko neskaidrību attiecībā uz NATO un Ukrainu gadu desmitiem – “un tas beidzās ar pilnīgu katastrofu”. “No pilna mēroga Krievijas Federācijas iebrukuma varēja izvairīties, ja NATO konsekventi un drosmīgi būtu ievedušas Ukrainu aliansē.” Pēc viņa pārliecības izšķirošā loma bijusi neviennozīmīgajai diplomātijai saistībā ar Ukrainas iestāšanos NATO.

“Mēs jau gadiem ukraiņiem esam stāstījuši, ka mums NATO ir “atvērto durvju” politika un ka viņiem ir tiesības “izvēlēties savu likteni”, un ka Krievijai nevajadzētu būt veto tiesībām. Un vienlaikus esam likuši Maskavai saprast, ka Ukraina nekad nepievienosies aliansei – jo daudzas NATO dalībvalstis pašas izmantos savas veto tiesības. Rezultāts ir sliktākais karš Eiropā pēdējo 80 gadu laikā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir iznīcinājis neskaitāmas dzīvības, mājas, cerības un sapņus,” raksta Džonsons.

CITI ŠOBRĪD LASA

Džonsons piebilda, ka atbalsts dalībai NATO ir ļoti augsts, 83% ukraiņu uzskata, ka Ukrainai jākļūst par alianses dalībvalsti. Tajā pašā laikā Ukrainas armija cīnās ar neparastu meistarību un drosmi, izmantojot NATO aprīkojumu. Kā atzīmēja Džonsons, “NATO nevarēja iemācīt ukraiņiem karot – patiesībā viņi paši mums var daudz ko iemācīt.”

Boriss Džonsons apmeklē Kijivu un tiekas ar Volodomiru Zelenski

Davosā notikušā ekonomikas foruma ietvaros Džonsons mudināja neticēt Putina kodoldraudiem un koncentrēties uz Ukrainai nepieciešamo militāro instrumentu došanu. Lielbritānijas ekspremjers Boriss Džonsons intervijā BBC atzinis, ka Putins viņam ārkārtas telefonsarunas laikā Krievijas iebrukuma Ukrainā priekšvakarā piedraudējis ar raķetes triecienu. Kremlis gan to noliedz.

Krievijas prezidenta pārstāvis Dmitrijs Peskovs uzstāj, ka viņa priekšnieks šajā runā esot norādījis uz NATO raķešu radītajiem draudiem Krievijai, ja Ukraina iestāsies NATO – tas ir, tad Ukrainā izvietotās raķetes Maskavu varēs sasniegt dažu minūšu laikā.

Boriss Džonsons
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.