Foto – LETA/EPA

Brāļi Dukuri jau trešo reizi pēc kārtas izcīna dubultuzvaru Pasaules kausa posmā 1

Latvijas skeletonisti brāļi Martins un Tomass Dukuri sestdien izcīnīja dubultuzvaru arī trešajā šīs sezonas Pasaules kausa posmā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

M.Dukurs izcīnīja panākumu Vācijas trasē Altenbergā, kamēr T.Dukurs bija otrais. Trešais šoreiz bija Soču olimpisko spēļu čempions krievs Aleksandrs Tretjakovs, kuram šis bija pirmais Pasaules kausa posms šajā sezonā.

Kopumā, skaitot arī iepriekšējo sezonu, Dukuri izcīnījuši jau ceturto dubultuzvaru pēc kārtas. Savukārt no pēdējiem astoņiem Pasaules kausa posmiem pirmās divas vietas latvieši izcīnījuši jau septīto reizi.

M.Dukurs pirmo braucienu veica ļoti pārliecinoši, finišu sasniedzot pēc 58,01 sekundes, kas bija par 0,82 sekundēm labāks rezultāts nekā viņa brālim, kurš pirmajā braucienā bija otrais.

Savukārt otro braucienu M.Dukurs veica 59,24 sekundēs, kas ļāva saglabāt līderpozīciju summā, savu brāli apsteidzot par 1,10 sekundēm. Tikmēr Tretjakovs no uzvarētāja atpalika par 1,22 sekundēm.

Ceturtais tikmēr pēc lieliska otrā brauciena bija vācietis Aksels Jungks, kuram piektajā pozīcijā sekoja Krievijas sportists Ņikita Tregubovs.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs ar maksimāli iespējamajiem 675 punktiem ir līderis, bet otrais ar 630 punktiem ir T.Dukurs. Tikmēr trešais ar 568 punktiem šobrīd ir Jungks.

Kā zināms, piektdien sieviešu sacensībās pēc neveiksmīgā otrā brauciena Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna savās pirmajās šīs sezonas Pasaules kausa sacensībās ierindojās 16.vietā.

Šo sezonu brāļi Dukuri ir iesākuši izcili – Martins posmos Leikplesidā (ASV) un Kalgari (Kanāda) izcīnīja uzvaras, kamēr ikreiz uzreiz aiz viņa bija Tomass.

M.Dukurs pērnā gada izskaņā tika nosaukts par Latvijas 2014.gada labāko sportistu.

M.Dukurs par Pasaules kausa ieguvēju kļuvis iepriekšējās piecās sezonās pēc kārtas, bet pēdējās divās otrajā vietā aiz viņa palicis T.Dukurs, kurš vēl sezonu pirms tam bija trešais. Tāpat M.Dukurs uzvarējis iepriekšējos piecos Eiropas čempionātos pēc kārtas.

Pagājušajā sezonā M.Dukurs uzvarēja sešos no astoņiem Pasaules kausa izcīņas posmiem, tajā skaitā pēdējos piecos pēc kārtas, bet T.Dukurs septiņas reizes ierindojās labāko trijniekā. Soču olimpiskajās spēlēs M.Dukurs izcīnīja otro vietu, bet T.Dukurs bija ceturtais.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.