Foto: ZUMAPRESS/Scanpix/LETA

Britu izlūkdienests atklāj, kā sprādzieni Belgorodā ietekmēs Krievijas spēkus pie Harkivas 0

Krievijas pilsētā Belgorodā notikušie sprādzieni un ugunsgrēki, kuros iznīcināti munīcijas un degvielas krājumi, ietekmēs Krievijas karaspēku pie Ukrainas pilsētas Harkivas, prognozē Lielbritānijas izlūkdienests.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas
Degvielas un munīcijas krājumu zaudējums radīs īstermiņa papildu slodzi uz Krievijas loģistikas ķēdēm.

Tas var sevišķi negatīvi ietekmēt Krievijas karaspēka apgādi, kas aplenc Harkivu 60 kilometru attālumā no Belgorodas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Belgorodā 30.marta vakarā eksplodēja munīcijas noliktavas. Krievija uzreiz paziņoja, ka šī incidenta cēlonis ir ”cilvēciskais faktors”.

Stipri sprādzieni notika arī pie Belgorodas apgabala Krasnijoktjabrjas ciema, un tajos cietuši četri Krievijas karavīri.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs komentāros par šiem sprādzieniem atzīmēja, ka Krievija turpina uzglabāt un izmantot novecojušu munīciju. Ugunsgrēks izcēlies ekspluatācijas drošības prasību pārkāpšanas dēļ, oficiāli paziņoja Ukrainas pārstāvji.

1.aprīlī Belgorodā notika sprādzieni naftas bāzē, kuros aizdegušies astoņi rezervuāri, bet cilvēki nav cietuši.

Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs paziņoja, ka divi Ukrainas helikopteri zemā augstumā ielidojuši Krievijas teritorijā un apšaudījuši uzņēmumam “Rosņeftj” piederošo naftas bāzi.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Oleksandrs Motuzjaniks brīfingā sacīja, ka Ukraina pret Krievijas agresiju aizstāvas savā teritorijā un tai nav jābūt atbildīgai par notikumiem, kas noris Krievijas teritorijā.

“Gribu norādīt, ka atbilstoši situācijai šodien Ukrainas valsts īsteno aizsardzības operāciju, lai atraidītu Krievijas agresiju pret Ukrainas teritoriju. Un tas nebūt nenozīmē, ka Ukrainai būtu jābūt atbildīgai par visu pārrēķināšanos un visām katastrofām, visiem notikumiem, kas noris Krievijas Federācijas teritorijā,” sacīja Ukrainas amatpersona.

SAISTĪTIE RAKSTI